Ogłoszenia na Uroczystość Ciała i Krwi Pana Jezusa – 30 maja 2024

   Na piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę.

   Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 31 maja zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.

   W pierwszą niedzielę miesiąca, 2.06, po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, wcześniej różaniec w intencji pokoju na świecie. Tego dnia procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00.

Ogłoszenia na IX Niedzielę Zwykłą – 2 czerwca 2024

   Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w codziennych procesjach eucharystycznych – w tygodniu przed Mszą św. wieczorną, dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00. Natomiast nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30.

   W środę, 5.06, po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i  piątek miesiąca.

Jarosławskie Stowarzyszenie „Ocalić Przeszłość dla Przyszłości” oraz Starosta Jarosławski zapraszają na uroczystość upamiętniającą 80. rocznicę rozstrzelania żołnierzy Armii Krajowej w lesie kidałowickim, która odbędzie się 6 czerwca 2024 roku. O godz. 11.00 w lesie kidałowickim  zostanie odprawiona msza polowa pod przewodnictwem arcybiskupa Adama Szala. O godz. 13.00 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon w Jarosławiu  pt. Czesława Romana Puzon ps. „Baśka”.

   W I czwartek, 6.06, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza na godz. 16.30  wszystkich czcicieli Serca Jezusowego na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem w kościele.

   Natomiast Dzieło Pomocy Powołaniom zaprasza tego dnia na modlitwę za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne na godz. 16.30.

   Również w I czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Tego dnia wieczorna Msza św. wyjątkowo o godzinie 17.00, a po niej odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami Parafii.

   W piątek, 7.06, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 18 Msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu za grzechy i oziębłość ludzi.

Oaza u Królowej zaprasza 15 czerwca na Festiwal Wieczorny „Lubię być z nią”. Odbędzie się na placu obok Kościoła. W jego trakcie będą zbierane fundusze na wyjazdy na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży. Na Ryneczku Pyszności będą do wyboru różne wyroby cukiernicze, które wyszły spod ręki młodzieży. Na scenie o zachodzie słońca rozpoczniemy tytułowy Koncert pod gołym niebem. Poprowadzi go i wystąpi młodzież z naszej Oazy. Repertuar będzie naprawdę bardzo szeroki. Polecamy zabrać ze sobą coś do okrycia oraz do siedzenia – koc, krzesełko albo leżak. Zapraszamy na wyjątkowy wieczór.

   Do 6 czerwca trwa zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Sprzęt można zostawiać przy garażach na trawniku koło kościoła.

   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD. Za tydzień 2. niedziela miesiąca, modlitwą i ofiarą będziemy wspierać modernizację naszej Świątyni.

Ponawiamy zapisy na pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium w Tuligłowach, kwietniowa pogoda okazała się niesprzyjająca, liczymy, że 15 czerwca (sobota) będzie dużo lepiej. Cała trasa – wraz z powrotem – w prostym wariancie to 45 km, opcjonalnym przedłużeniem trasy będzie podjazd pod Krzyż w Tuligłowach. Trasa poprowadzona jest bocznymi, ale głównie asfaltowymi drogami. Wyjazd planujemy o godz. 9.00, termin może ulec zmianie w przypadku niekorzystnej pogody. Cena: 15 zł (napoje, drożdżówki, zabezpieczający nas samochód). Zapisy w księgarni (tel. 882 324 158), w Betanii (tel. 665 436 256) lub mailowo: nmp-kp@wp.pl

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę o godz. 10 parafian z ul. Kopernika, blok 5, kl. 1, 2 i 3.

Trwa X edycja Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Do 14 czerwca można zgłaszać projekty! To doskonała okazja do zagospodarowania 1 miliona złotych przeznaczonego z budżetu miasta na zadania spośród zgłoszonych przez mieszkańców pomysłów. Formularze dostępne są zarówno w wersji elektronicznej na stronie internetowej miasta oraz w wersji papierowej w 4 punktach: ratuszu, punkcie informacji turystyczno-kulturalnej w Rynku 5, galerii Stara Ujeżdżalnia oraz miejskiej bibliotece.

Zbliżają się obchody Dnia Patrona Miasta Jarosławia bł. o. Michała Czartoryskiego. Burmistrz Miasta Marcin Nazarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kozak oraz Przeor Klasztoru OO. Dominikanów o. Marek Grubka zapraszają do wspólnego świętowania 12 czerwca 2024. W programie wydarzenia m.in. wręczenie aktu nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Jarosławia oraz PRAPREMIERA MONODRAMU JAŚ w wyk. Błażeja Michalskiego – aktora teatralnego i telewizyjnego, związanego z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Będzie też można bliżej poznać postać naszego Patrona wybierając się na spacerki po mieście z przewodnikiem.

Szczegóły na stronie internetowej miasta oraz na plakatach.