Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. W tygodniu dzieci przeżywać będą Biały Tydzień.

   Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

   W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, odprawiamy je o godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie dzieci, które w ramach nabożeństw będą zbierać tematyczne naklejki.

   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

   W czwartek, 2.05, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ  zaprasza na godz. 16.30 wszystkich czcicieli Serca Jezusowego na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem w kościele.

   Spowiedź przed odpustem, pierwszopiątkowa i dla dzieci rocznicowych w czwartek 2 maja od godz. 17:00.

   Z kolei Dzieło Pomocy Powołaniom zaprasza w I czwartek, na godz. 17.30 na modlitwy w intencji powołań, a następnie Mszę świętą.

   Również w czwartek rocznica święceń biskupich ks. bp. Krzysztofa Chudzio.

   W piątek, 3.05, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. w porządku niedzielnym, z wyjątkiem 12.15. O godz. 10.30 występ Reprezentacyjnego Chóru Mieszanego „Jarosław”, następnie Msza św. o 11.00 i uroczystości miejskie – przemarsz pod pomnik Konstytucji 3 Maja i uroczystości przy nim. Dzień wcześniej wieczorem uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną. Kazania będzie głosił ks. Maciej Majek, ojciec duchowny w WSD w Siedlcach. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

   Również w piątek, o godz. 18 Msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu za grzechy wszystkich narodów.

   Pierwszopiątkowa wizyta u chorych jest przeniesiona na I sobotę, od godz. 8.00.

   W sobotę, 4.05, o godz. 17 Nabożeństwo Fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

   Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 9.30, zmiana tajemnic różańcowych, wcześniej różaniec w  intencji pokoju na świecie.

   Za tydzień Rocznica I Komunii podczas Mszy o godz. 11:00.

   Tego dnia składka przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

   11 maja młodzież z naszej Oazy będzie przeprowadzać zbiórkę złomu na terenie naszej parafii. Prosimy wszystkich parafian posiadających elementy nadające się na złom, aby zgłaszali się do zakrystii po Mszach lub telefonicznie do p. Jurka Przybyło, tel. 605 558 385. Cały dochód z tej zbiórki zostanie przeznaczony dla młodzieży na rekolekcje wakacyjne. Osoby spoza parafii również mogą wziąć udział w tej akcji. Więcej informacji przy zgłoszeniach.

Mamy wolne miejsce w Domu Dziennego Pobytu dla seniorów, działającym przy naszej Parafii, informacje pod numerem telefonu 797 919 614.

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę o godz. 10 parafian z ul. Kopernika, blok 2, kl. 4 i 5.