Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy – przedłużenie świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

   Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.

    W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

   Wspólną inicjatywą Duszpasterzy Jarosławia i władz samorządowych będzie uroczystość „W hołdzie dla św. Jana Pawła II” – honorowego obywatel Miasta Jarosławia, w XIX rocznicę jego śmierci, w postaci Marszu Światła z Różańcem na trasie Starostwo – Ratusz. Marsz odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 19.30. Zbieramy się pod kościołem O. Franciszkanów i przynosimy ze sobą znicze, które będziemy mogli ułożyć na placu przed Ratuszem w postaci dużego płonącego krzyża i napisu JP II. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Jarosławia i okolic. Będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji o błogosławieństwo dla Ojczyzny, o pokój na Ukrainie i na całym świecie.

   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

   W czwartek, 4.04, Arcybractwo Straży Honorowej  NSPJ zaprasza na godz. 16.30 wszystkich czcicieli Serca Jezusowego na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem w kościele.

   Dzieło Pomocy Powołaniom zaprasza na modlitwę za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w I czwartek miesiąca, 4.04, na godz. 17.30.

   W piątek, 5.04, o godz. 18.00  Msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu za grzechy i oziębłość ludzi.

   Od piątku do niedzieli w Łańcucie będzie miało miejsce XXXI Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

   W sobotę, 6.04, o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

   Czciciele ojca Wenantego Katarzyńca zapraszają na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej w dniu 6.04 (sobota) na modlitwy o beatyfikację tego Czcigodnego Sługi Bożego. Zapisy w księgarence św. Maksymiliana (tel. 882 324 158).

   Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, a zarazem Niedziela Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, wcześniej różaniec w intencji pokoju na świecie. Tego dnia uroczysta Koronka przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00, połączona z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym. Przed każdą Mszą będziemy odmawiać Koronkę.

   Za tydzień składka przeznaczona będzie na WSD, a zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

   Msze św. o godz. 7.00 jak i Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będą nie jak zawsze w kaplicy na plebani, ale w kościele.

   Decyzją ks. Arcybiskupa ks. Adam Świsterski po 8 miesiącach posługi duszpasterskiej w naszej Parafii został mianowany kapelanem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dubiecku. Za wszelką pomoc i zaangażowanie składamy serdeczne podziękowania.

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy sobotę o godz. 10 parafian z ul. Kopernika, blok 1, kl. 1, 2 i 3.