Dziś Światowy Dzień Chorego – zachęcamy do modlitwy w intencji chorych i okazywania im chrześcijańskiej miłości. Po Mszy św. o 9.30 możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

   Również dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Gorąco zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

   We wtorek, 13.02, zapraszamy wszystkich małżonków na Walentynki. Zaczynamy krótką refleksją o 17.30 w kościele. O 18.00 Msza św. o błogosławieństwo i potrzebne łaski a następnie towarzyskie spotkanie w auli fatimskiej. Dla dzieci będą propozycje w strefie kawiarenki.

   W środę Środa Popielcowa, rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. o 6.30, 7.00 (w kaplicy), 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 18.00, nie ma Mszy św. o 12.15. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tego przepisu rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zaleca się, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem.

W pozostałe dni powszednie Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 8.30.

   Od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

   W środę, 14 lutego, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy transmitowana przez Radio Fara. Ofiarą możemy wesprzeć działalność Radia. Również w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.

   Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek, 15.02, po Mszy św. wieczornej.

   Bractwo Matki Bożej Szkaplerznej zaprasza na spotkanie w piątek, 16.02, do kaplicy na godz. 15.00.

   Podobnie jak w latach ubiegłych w czasie Wielkiego Postu organizujemy w Jarosławiu wspólną dla wszystkich parafii Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. W tym roku data przemarszu na trasie od naszego kościoła do Kolegiaty została ustalona na piątek, 16 lutego. Rozpoczęcie o godz. 19.00 na naszym parkingu. Drogę Krzyżową będzie prowadził abp Adam Szal. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Jarosławia i okolic.

   W piątki Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 8.30, po niej Droga Krzyżowa, ok. godz. 9.00, a także wieczorem o 16.00 (zapraszamy dzieci i rodziców), o 17.15 i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.00. Za udział w obu tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

   W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

   Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się Mszą św. o godz. 9.30 w piątek 23 lutego. Szczegółowy program podamy za tydzień. Wszystkich prosimy o modlitwę w tej intencji. Tegorocznym rekolekcjonistą będzie O. Andrzej – oblat.

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę o godz. 10 parafian z ul. Sikorskiego, blok 1, kl. 1-4.

   Organizujemy majową wyprawę do Medjugorie i Chorwacji, plan na ostatniej stronie gazetki, koszt 1950 zł.

   Dzisiaj 2. niedziela miesiąca – modlitwą i ofiarą wspieramy modernizację naszego kościoła.

Dnia 18 lutego, w niedzielę, zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc w leczeniu 42 letniej Kasi, mieszkanki Jarosławia, której życie całkowicie zmieniło się w maju 2023 roku. kiedy dowiedziała się, że nowotwór zaatakował jej ciało. 250 tysięcy – tyle kosztuje leczenie, a tym samym szansa na życie żony i mamy 8 letniej córeczki. Dla Kasi i jej rodziny taka kwota jest poza możliwościami finansowymi, dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli o przekazywanie ofiar do puszek na ten cel. Zachęcamy do udziału i już teraz wszystkim bardzo dziękujemy w imieniu Kasi i jej najbliższych. Wsparcia można też udzielić za pośrednictwem strony: https://onkozbiorka.pl/katarzyna-marzenska-lomacz