Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 18.00, o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Pierwsza Niedziela po Bożym Narodzeniu jest poświęcona Świętej Rodzinie. W związku z tym po każdej Mszy św. będziemy mogli otrzymać błogosławieństwo relikwiami bł. rodziny Ulmów. Wystarczy tylko byśmy zatrzymali się na chwilę i podeszli bliżej prezbiterium. Planując Nowy Rok chcielibyśmy bardzo przeżyć ten czas w szczególnej bliskości z Bogiem i Jego Matką Najświętszą, w bliskości św. Józefa i wszystkich Świętych. W sposób szczególny jednak zapraszamy do nas wszystkich, do naszych rodzin Błogosławioną Rodzinę Ulmów. Bóg dał nam tę zwykłą i zarazem nadzwyczajną rodzinę jak dar, jako pomoc na te niełatwe czasy.

Jutro, 1.01, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lud odśpiewanie hymnu O stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Z wizytą duszpasterską w tym roku wybieramy się do naszych parafian mieszkających w następujących regionach: przy ul. 3-go Maja, Prośbów i Kopernika. Pozostałych parafian zapraszamy w tym roku na Kolędę do kościoła połączoną z Nowenną, Mszą św. i spotkaniem kolędowym z błogosławieństwem i przekazaniem broszury kolędowej o godz. 17.30 w poszczególne środy stycznia: 3. (Przemyska, Gottfrieda), 10. (Kalinki, Poniatowskiego, Królowej Jadwigi), 17. (Legionów, Paderewskiego, Sikorskiego i Lisińskiego), 24. (Reymonta, Zielińskiego i z pozostałych ulic) oraz 31 stycznia (dla tych, którzy nie mogli pojawić się w swoim terminie). 2 stycznia o godz. 15.30 zaczynamy wizyty na osiedlu 3-go Maja blok 8, Osiedlu Prośbów 1, Kopernika 1 oraz 10. Planujemy, że każdy z duszpasterzy odwiedzi po ok. 20 rodzin. Ministranci dzień wcześniej zapowiedzą kolędę i podadzą w przybliżeniu czas wizyty. Bardzo prosimy przygotować krzyżyk, świece i w miarę możliwości wodę święconą. 

Jednocześnie z wizytą duszpasterską w naszej parafii trwa dalej peregrynacja Obrazów Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pozdrawiamy wszystkich, którzy na oścież otwierają drzwi swoich domów dla tego szczególnego znaku Miłości i Miłosierdzia Pana Boga.

W czwartek, 4.01, na godz. 16.30 Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza czcicieli Serca Jezusowego na Godzinę Świętą, tj. adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.  

Dzieło Pomocy Powołaniom zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca stycznia na Mszę św. wieczorną i modlitwy w intencji powołań i za powołanych do Służby Bożej.

W piątek, 5.01, Msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu grzechy i oziębłość ludzi.

W sobotę, 6.01, Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze św. w porządku niedzielnym, składka przeznaczona jest na misje.

W Święto Trzech Króli w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu o godz. 16 odbędzie się Msza Święta w oprawie chóru Nicolaus z Kraczkowej, po Mszy koncert kolęd oraz zbiórka środków do puszek celem wsparcia Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Ogólnokształcących, który niebawem będzie obchodził jubileusz stulecia istnienia.

W niedzielę, 7.01, Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

Za tydzień składka na WSD.

Młodzież z Oazy przygotowała pakiety kadzidła i kredy do poświęcenia na Trzech Króli. Znajdują się z tyłu przy gazetkach. Zachęcamy do zakupu i wsparcia ich działalności.

Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy wyjątkowo w piątek, 5.06, po Mszy św. wieczornej parafian z Zielińskiego, blok 9.

Opłatek Parafialny planujemy w tym roku na Trzech Króli, czyli w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o 12.15. Serdecznie zapraszamy nie tylko ludzi ze Wspólnot.  Każdy jest mile widziany. Każdy może coś dobrego przyniesie na stół świąteczny. Na początek zaproponujemy Jasełka w wykonaniu naszej Młodzieży z Oazy.