Dziś dzień imienin ks. abp. Adama Szala, zachęcamy do modlitwy w jego intencji.

   Dziś Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Pamiętajmy o Piśmie Świętym, o modlitwie, w tym za zmarłych, o przełamaniu się opłatkiem, a z kolei zapomnijmy o alkoholu.

   Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego, o północy pasterka, następnie Msze św. jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy o godz. 18.00. Można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi, o godz. 12.00. Transmisja we wszystkich mediach katolickich.

   We wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym.

   W środę święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, możliwość błogosławieństwa wina.

   W czwartek święto św. Młodzianków, męczenników, możliwość błogosławieństwa dzieci.

   W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny i zakończenie roku Pańskiego 2023. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

   Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza czcicieli Serca Pana Jezusa, w środę, 27 grudnia, na otwarcie jubileuszu 350-lecia Wielkich Objawień Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii Alacoque. W tym dniu, o godz. 17.30 nabożeństwo i Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu.

   Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia, natomiast składka ze święta św. Szczepana na dom EMAUS, Księży Emerytów, WSD i UPJPII w Krakowie.

Program wizyty duszpasterskiej zamieścimy w kolejnej gazetce i na stronie internetowej.

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę o 10 parafian z Zielińskiego, blok 7.