Roraty są sprawowane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.15, serdecznie zapraszamy.

   Dziś do naszego kościoła harcerze przyniosą Światło Betlejemskie. W tygodniu będzie można je odpalić i zabrać do domu w kaplicy na plebani. 

   Od dziś przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając Wielkie Antyfony.

   W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin.

   Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na wspólną modlitwę i spotkanie formacyjne w poniedziałek, 18 grudnia, do kaplicy, na godzinę 16.30.

   Spowiedź świąteczna odbędzie się w naszej parafii w piątek, 22 grudnia, od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.

   Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza w piątek, 22 grudnia br. o godz. 14.00 na jarosławski Rynek, gdzie nastąpi odsłonięcie figury Świętego Michała Archanioła oraz jej poświęcenie przez arcybiskupa Adama Szala. To inicjatywa mieszkańców zgłoszona w ramach budżetu obywatelskiego, którą w głosowaniu poparło blisko 1900 osób. Po wydarzeniu burmistrz miasta zaprasza również na wspólną, miejską Wigilię.

   W sobotę rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, zachęcamy do modlitwy w jego intencji.

   Za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia, wypadająca w niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. O północy Pasterka, która jest poniedziałkową Mszą Narodzenia Pańskiego i nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej 24 grudnia.

   Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze Dzieła Miłosierdzia. Łącznie udało się zebrać 5070,68 zł. Niech figurka Dzieciątka Jezus przekazywana przy okazji składanych ofiar promieniuje Radością i Ufnością.

    Tak samo dziękujemy za składkę modernizacyjną. Ostatnia taca i przelewy to łącznie 24 814,60 zł.

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę o 10 parafian z ul. Zielińskiego, bloki 1 i 5.

   Dziś kiermasz pierników świątecznych przy naszym kościele na rzecz niepełnosprawnej Ritki Piekarz. Prosimy o otwartość serca i pomoc.