Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Wraz z rozpoczęciem Adwentu zapraszamy dzieci do uczestnictwa w Roratach. W tym roku razem ze św. Franciszkiem będziemy przygotowywać szopkę dla Świętej Rodziny.

   Roraty będą sprawowane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.15, serdecznie zapraszamy.

   We wtorek spotkanie formacyjne przed Pierwszą Komunią Świętą. Na Mszę świętą o godz. 18:00 i spotkanie zapraszamy Rodziców i dzieci.

   W środę, 6 grudnia, po Mszy św. wieczornej do naszej parafii zawita Św. Mikołaj. Serdecznie zapraszamy Ministrantów, Scholę, Oazę Dziecięcą i Młodzieżową oraz Dzieci i Młodzież z naszej Świetlicy. Gdyby ktoś przy tej okazji chciał przekazać prezent swojemu dziecku prosimy o kontakt w księgarni.

   W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Dzieło Pomocy Powołaniom zaprasza 7.12 na 17.30 do kościoła na modlitwy za kapłanów i w intencji powołań.

   W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowe Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00. Godzina łaski od godz. 12.00 do 13.00. Po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Matki Bożej (nabożeństwo w formie pieśni pochwalnych) w wykonaniu naszego Chóru. Zapraszamy wszystkim na tą piękną starożytną modlitwę. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W niedzielę, 10 grudnia, kiermasz świąteczny z rękodziełem seniorów – podopiecznych Domu Dziennego Pobytu przy naszej parafii.

Od 10 grudnia w każdą niedzielę adwentu, po każdej Mszy Świętej młodzież z Oazy będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Natomiast w ciągu tygodnia sianko będzie można nabyć w księgarni. 

   W dniach 15, 16 i 17 grudnia 2023 r.  w naszej parafii trzydniowe katechezy przedmałżeńskie Zapisy w księgarni i e-mail  na adres: nmp-kp@wp.pl

Obrazy Serca Pana Jezusa w piątek znajdowały się na: 1. Ul. Gottfrieda 3; 2. Ul. Poniatowskiego 19; 3. os. Kopernika 2; 4. os. Kopernika 6; 5. Ul. Reymonta 4; 6. Ul. Zielińskiego 1; 7. os. Prośbów 9.

   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD. Pod naszym kościołem świąteczna zbiórka dla ubogich  Za tydzień składka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie. Za tydzień 2. niedziela miesiąca, modlitwą i ofiarą na tacę będziemy wspierać modernizację naszej Świątyni.

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę o 10 parafian z ul. Legionów, blok 24.