–   We wtorek i w środę w naszej parafii Peregrynacja Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa:

17:45 – zbiórka na placu przed kościołem, oczekiwanie na przyjazd obrazu

18:00 – powitanie obrazu w kościele         

18:15 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Adama Szala szczegółowy program na naszej stronie internetowej, plakatach i w gazetce.

Pełny program na stronie https://krolowajaroslaw.pl/2023/09/3-4-x-2023-peregrynacja-obrazu-nspj/

–   Kandydaci do Bierzmowania, czyli uczniowie z kl. 6, 7 i 8, przynoszą ze sobą własnoręcznie napisane zgłoszenie. Tekst na dole strony. Rodziny, które zapraszają Pana Jezusa do peregrynacji do swoich domów przychodzą na Mszę św. o 18.00 z różami.

–   Zapraszamy wszystkich na czuwanie nocne i informujemy, że przez całą noc będzie możliwość spowiedzi św. Nasi Duszpasterze zapraszają na NOC KONFESJONAŁÓW W KOŚCIELE NMP KRÓLOWEJ POLSKI

–   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Radio Fara, za tydzień składka na modernizację kościoła.

–   Dzisiaj przed Mszą św. o godz. 9.30 poświecenie płatków róż i błogosławieństwo relikwiami św. Teresy. Płatki róż będzie można odebrać pod figurą św. Teresy.

– Rozpoczynamy miesiąc październik, czas modlitwy różańcowej. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach o godz. 17:30. Zapraszamy szczególnie dzieci, które w październiku będą mogły zbierać przy okazji nabożeństw specjalne naklejki związane z różańcem. We wtorek, 3 X, Różaniec wyjątkowo kwadrans wcześniej, o 17.15. Za odmówienie Różańca w kościele, kaplicy, rodzinie, społeczności zakonnej lub innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– W czwartek, 5 października, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza o godz. 16.30 wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.

– W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00. W tym dniu odwiedziny chorych. Ks. Piotr chorych w pierwsze piątki miesiąca będzie odwiedzał od godz. 10:30. 

– W piątek, 6 października, o godz. 18 Msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu za grzechy wszystkich ludzi. 

– W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu będziemy przeżywać bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

–  W piątek spotkanie Oazy Młodzieżowej – początek o 17:15 salce nad kawiarenką, potem Msza i spotkanie w grupach.

–  W sobotę, 7 października, o godz. 17 Nabożeństwo Fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

–  W niedzielę spotkanie Oazy Dzieci Bożych – początek Mszą o godz. 11:00, a potem spotkanie w salce nad kawiarenką. Rodziców zapraszamy w tym czasie na kawę do Betanii.

–  Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z os. 3 Maja, z bloku 48.

Ja, ………………………………………………………… oświadczam, że pragnę przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w parafii p.w. NMP Królowej Polski w Jarosławiu.  Pragnę dobrze przygotować się do przyjęcia tego Sakramentu i zobowiązuję się do wypełnienia następujących warunków: 1) w każdą niedzielę i święto nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej, 2) regularnie przystępować do Sakramentu Pokuty, 3) sumiennie i aktywnie uczestniczyć w katechezie szkolnej i zaliczyć obowiązujący materiał z Katechizmu, 4) systematycznie brać udział w Mszach Świętych i spotkaniach w grupach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do Bierzmowania, 5) uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), rekolekcjach wielkopostnych, Drodze Krzyżowej (Wielki Post), gorzkich żalach, nabożeństwach majowych i czerwcowych 6) odpowiedzialnie zachowywać się w kościele i na spotkaniach. Wszędzie będę starał(a) się być świadkiem wiary w Boga. Jestem świadomy(a), że konsekwencją zlekceważenia powyższych warunków może być wykluczenie mnie z listy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania! ………………………………. data podpis kandydata Zgłaszamy naszego syna/córkę do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapoznaliśmy się z wymaganiami, jakie Kościół i parafia stawia kandydatom do Bierzmowania. Czujemy się odpowiedzialni za wychowanie religijne i zobowiązujemy się wspierać nasze dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia oraz współpracować z osobą prowadzącą w parafii przygotowanie do Bierzmowania ……………………………….. data i podpis Rodziców