Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.

   Jutro święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży.

    Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na wspólną modlitwę i spotkanie formacyjne w dniu 18 września (w trzeci poniedziałek miesiąca) do kaplicy, na godzinę 16.30.

   W poniedziałek, 18.09 o godz. 16.00, nastąpi procesyjne przeniesienie obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa z Opactwa do Kolegiaty. Zapraszamy wzięcia udziału w tej uroczystości

   We wtorek zapraszamy na wspólne wyjście na film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”, zbiórka o godz. 9.50 przed wejściem do kina „Ikar”, pl. Mickiewicza 6, zakup biletów we własnym zakresie.

    Chór działający przy naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w jego działalność. Spotkania chóru odbywają się w poniedziałki i środy po Mszy wieczornej.

     W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne przedstawicieli wspólnot naszej parafii.

    Zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie organizacyjne dotyczące Pierwszej Komunii Świętej, w czwartek 21 września.  Zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 i spotkanie po Mszy. 

    Dzieci, które chcą śpiewać ze scholą na niedzielnej Mszy świętej o godz. 11:00, zapraszamy na próbę przed Mszą o godz. 10:15. Spotkanie w salce nad kawiarenką.

   W piątek spotkanie Oazy młodzieżowej – początek o 17:15 salce, potem Msza i spotkanie w grupach.

   W nocy z piątku na sobotę adoracja w ciszy w kaplicy na plebani, od godziny 21.00 do 6.30.

    W niedzielę spotkanie Oazy Dzieci Bożych – początek Mszą o godz. 11:00, a potem spotkanie w salce. Rodziców zapraszamy w tym czasie na kawę do Betanii. 

   Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania Nowenny do św. Andrzeja Boboli „o opiekę nad Polską, o zgodę i pokój w Narodzie” w dniach od 21.09 (czwartek) do 29.09 (piątek) o godz. 17.30.

    Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Nowennę przed nawiedzeniem naszej parafii przez Obraz Serca Pana Jezusa i Relikwii Bł. Rodziny Ulmów. Nowennę będziemy przeżywać codziennie przed wieczorną Mszą św., z wyjątkiem niedzieli, gdy obie nowenny odmówimy o godz. 9.00. Obraz i relikwie przybędą do naszej parafii 3 października. 

      W dniach 22-23.09 (piątek – sobota) przypadają dni świętowania 55. rocznicy odejścia do chwały Nieba św. Ojca Pio. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na nabożeństwa: 22.09 o godz. 17.00, 23.09 o godz. 18.00.

   Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na modernizację naszej świątyni – ostatnia taca i przelewy to łącznie 18.267,10 zł. Dziś druga edycja tej składki modernizacyjnej. Czekamy na nowe ławki, a później nowe konfesjonały.

    Za tydzień składka przeznaczona będzie na Archidiecezjalne Radio Fara.

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z os. 3 Maja, z bloku 37, klatki 1, 2, 3 i 4.