We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. w porządku niedzielnym. Ks. Piotr będzie w tym czasie w Kalwarii Pacławskiej, o 6 oczekując na pielgrzymów z naszej parafii. Jednocześnie Święto Wojska Polskiego – o 12.30 Msza św. w Kolegiacie, o 14 na Rynku uroczysty apel, a od 15 pokaz sprzętu wojskowego.

   Bractwo Szkaplerzne w dniu 16 sierpnia – w  środę – spotyka się na adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17 w kaplicy, po adoracji krótkie spotkanie formacyjne.

   Również 16 sierpnia, o godzinie 18.00 odprawiona zostanie u nas Msza św. za Ojczyznę, po niej czuwanie do godziny 21, zakończone apelem jasnogórskim.

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z os. Kalinki, z bloku 4, z kl. 1, 2.

   Dzisiaj 2. niedziela miesiąca – modlitwą i ofiarą wspieramy modernizację naszej Świątyni.

   Dziękujemy bardzo tym, którzy w niedzielę wsparli projekt wakacje dzieci z domu Sióstr Służebniczek przy ul. ks. Lisińskiego nad Polskim Morzem. Zebraliśmy do puszek 4235 zł, a 900 zł zostało przekazane przelewem. Zbiórkę ponowimy 20 sierpnia, szukamy też sponsorów. Wyjeżdżamy w niedzielę 20 sierpnia, powrót w sobotę, 26. Gdyby ktoś był zainteresowany tygodniowym wypoczynkiem nad Bałtykiem, to uprzejmie informujemy, że mamy ok. 10 wolnych miejsc. Zapewniamy transport, zakwaterowanie i wyżywienie. Koszt 1000 zł. Zapisy w księgarni.

W księgarni trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Jodłówki, która odbędzie się 2 września, w sobotę.