W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w następną niedzielę błogosławieństwo pojazdów. Jest to także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.

    Ofiary składane za tydzień z okazji błogosławieństwa pojazdów są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

    Grupa Modlitewna o. Pio zaprasza w dniu 23 lipca (w przyszłą niedzielę), na g. 15.00 na nabożeństwo ku czci św. o. Pio oraz Mszę św., a następnie na spotkanie formacyjne.

    W niedzielę, za tydzień, Mszą św. o godz. 16.00 rozpoczniemy kolejny Piknik Rodzinny. Serdecznie zapraszamy do przyjścia i skorzystania z licznych atrakcji. Oferujemy szeroką ofertę gastronomiczną, zjeżdżalnię, trampolinę i zorganizowane zabawy dla dzieci, loterię fantową oraz oczywiście występy na scenie. Piknik zwieńczy koncert zespołu RESPECT.

     W ramach „Podkarpackiego Festiwalu Organowego” można w każdą z pozostałych sobót lipca wysłuchać koncertów w wykonaniu mistrzów światowej klasy. Zawsze w Jarosławskim Opactwie, zawsze o 18:00. Zarezerwujmy sobie czas – przekażmy tę informację melomanom. Wstęp wolny.

     Już tylko do końca lipca trwają zapisy na wyjazd na beatyfikację Rodziny Ulmów z Markowej. Zapisywać można się w księgarni, zakrystii i kancelarii. Dzisiaj w gazetkach oraz osobno dostępne są broszury o Rodzinie Ulmów, prosimy również o zabieranie ich do osób nieobecnych, chcielibyśmy, aby jedna broszura trafiła pod każdy dach.

    Asysta Jarosławska poszukuje osób chętnych do zaangażowania się w organizację Wielkiego Odpustu na Kalwarii Pacławskiej: „Wyjazd trwa od 10 do 15 sierpnia, zapewniamy posiłek oraz nocleg w domu pielgrzyma. Dziewczęta ubrane są w białe suknie i wianek, a chłopcy ubrani są w garnitury. Asysta polega na adorowaniu figury Matki Bożej, ze śpiewem pieśni przygotowanych na tę okazję, jeśli potrafisz grać na instrumentach to oczywiście zachęcamy do zabrania ze sobą. Próby śpiewu odbywają się obecnie w każdy wtorek o godzinie 15:30 przy kolegiacie w Jarosławiu. Więcej informacji na naszym instagramie Asysta Jarosławska i w zakrystii, chętnych zapraszamy do kontaktu.”

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z bloków 13 i 19 przy ul. Przemyskiej.