Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.

    Spotkanie Akcji Katolickiej w środę, 7 czerwca, po wieczornej Mszy św.

    W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszym Kościele nie będzie Mszy św. o godz. 12.15. Procesja z Kolegiaty do O. Dominikanów odbędzie się po Mszy św. w Kolegiacie o godz. 10:00.

W piątek po Bożym Ciele  9 czerwca zapraszamy na Pieszą wyprawę z Przemyśla do Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd pociągiem z Jarosławia o 8:15. Następnie przejście szlakiem św. Jana Pawła II do Kalwarii (około 25 km). Na miejscu Msza święta. Powrót busem. Zapisy w księgarni.

     W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w duchu Taize.

    Jak już ogłaszaliśmy procesja eucharystyczna z okazji Bożego Ciała przejdzie w tym roku w niedzielę, 11 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00 ulicami naszej parafii: 3 Maja, ks. Lisińskiego, Sikorskiego, Reymonta, Paderewskiego, Kopernika i 3 Maja. Ołtarze bardzo prosimy, aby przygotowały następujące regiony: pierwszy – parafianie z ul. Ks. Lisińskiego i Sikorskiego, wraz z Siostrami Służebniczkami, drugi – parafianie z ul. Reymonta, Zielińskiego, Legionów i Paderewskiego wraz z Różą Żywego Różańca Rodziców, kolejny parafianie z os. Kopernika z Odnową w Duchu Świętym i ostatni – Żywy Różaniec oraz parafianie z oś. Prośbów. W tym dniu odwołujemy Mszę św. o godz. 12.15.

    Również w niedzielę, 11 czerwca, o godz. 15.00, Godzina Miłosierdzia wraz z nowenną za kapłanów i o powołania kapłańskie za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z jarosławską grupą św. Brata Alberta. Pielgrzymujemy w dniach 5-15 lipca. Jest również możliwość pielgrzymowania jeden lub kilka dni. Więcej informacji i zapisy u przewodnika grupa ks. Piotra Krzycha, tel 605427083. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 17 czerwca po Mszy o godz. 18:00.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka ma miejsce przy kościele, za garażami, przy końcu Drogi Krzyżowej. Przychody z akcji w roku 2023 będą przekazane na działalność misyjną biskupa Jana Ozgi w Kamerunie. Zbiórka potrwa do środy, 21 czerwca.

    Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD, za tydzień druga niedziela miesiąca – składka na modernizację Naszego Kościoła.

    Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z oś. Prośbów, bl. 9, kl. 1 i 2.