Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, o godz. 15 Godzina Miłosierdzia wraz z nowenną za kapłanów i o powołania kapłańskie za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Na terenie Polski za jej odmówienie w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum można codziennie zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

     Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

     17 kwietnia, w poniedziałek, Bractwo Szkaplerzne zaprasza na adorację Pana Jezusa Zmartwychwstałego do kaplicy na godz. 15.00. Po adoracji spotkanie formacyjne.
   Również w poniedziałek, o godz. 16.30 w kaplicy spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym – zapraszamy do modlitwy za Dusze.

    Za tydzień w sobotę i niedzielę, 22-23 kwietnia, w całym powiecie jarosławskim będzie trwała akcja „Jarosławskie Pola Nadziei”, czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz zakupu fotowoltaiki do Hospicjum im św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Specjalnie oznakowani wolontariusze staną z puszkami przed sklepami i kościołami i za złożoną ofiarę będą dawać sztucznego żonkila lub pamiątkową naklejkę. Cel piękny i wartościowy dlatego starajmy się wesprzeć tę cenną akcję na rzecz jarosławskiego Hospicjum. 

    Harcerki z 8 Jarosławskiej Drużyny Wędrowniczek „Pełnia” im. Wandy Rutkiewicz 23 kwietnia będą sprzedawać domowe wypieki. Zebrane środki będą przeznaczone na dalszą działalność drużyny.

    Pierwsza Komunia u nas 30 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.00, a rocznicę Pierwszej Komunii będziemy przeżywać w tym roku w niedzielę 7 maja, też  na Mszy o godz. 11. 00.

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z os. Kopernika blok 7, klatki 1, 2 i 3.

     Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby modernizacyjne naszego kościoła. Z kolei do puszek zbieramy środki na potrzeby Caritas.