Dziś w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

   Dzieci komunijne przeżywać będą Biały Tydzień. Rodziców i dzieci komunijne zapraszamy w najbliższym tygodniu codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i Mszę świętą o godz. 18:00. Wyjątkiem będzie  dzień odpustu parafialnego – 3 maja, zapraszamy dzieci komunijne na sumę odpustową o godz. 11:00.

    Za tydzień w naszej parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej, od godz. 17.00. Spotkanie organizacyjne dla dzieci w piątek, 5 maja, po Mszy wieczornej.

    Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw.

      Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy całe rodziny na to  przepiękne nabożeństwo maryjne o godz. 17.30. Mamy przygotowane dla dzieci obrazeczki.

      We wtorek rocznica święceń biskupich ks. bp. Krzysztofa Chudzio.

       We środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – u nas odpust parafialny. Wieczorem we wtorek, w wigilię Uroczystości Msza św. połączona z procesją eucharystyczną. Suma w środę o godz. 11.00, będąca zarazem częścią obchodów miejskich Święta Konstytucji 3 Maja, które rozpoczną się koncertem w naszym kościele pół godziny wcześniej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.15

      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

      W czwartek, 04.05, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza o godz. 16.30 czcicieli Serca Jezusowego na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.

     W piątek wizyta u chorych.

     W piątek, 05.05, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa, po niej spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.

     W sobotę 06.05, o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

    W przyszłą niedzielę, 07.05, po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, wcześniej różaniec w intencji pokoju na świecie.

   Za tydzień składka na potrzeby archidiecezji.

   W zakrystii, w księgarni i w kafejce są do nabycia książeczki o rodzinie Ulmów: opowieść „Markowskie bociany” po 15 zł. i poetycka, bogato ilustrowana publikacja dla dzieci „Boso do nieba” po 5 zł.

     Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z os. Kopernika blok 9, klatki 1, 2 i 3.