Dziś o godzinie 17.00 – jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu –  Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątki, po dodatkowej Mszy św. o godzinie 7.30, czyli ok. 8.00, o 16.00 dla dzieci, o g. 17.15, oraz o godzinie 19.00 – prowadzona przez Oazę i Odnowę w Duchu Świętym.

     Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.

29 marca 2023 o godz.19.00 w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla odbędzie się Koncert Pasyjny w wykonaniu znanego polskiego aktora Jerzego Zelnika. 14 Katedr to medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”. Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Wydarzenie to objęła patronatem honorowym Pani Poseł Teresa Pamuła.

      W piątek na spotkanie organizacyjne w sprawie uroczystości I Komunii Świętej zapraszamy rodziców i dzieci komunijne. Spotkanie odbędzie się po Drodze Krzyżowej dla dzieci, o godz. 16:30. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16:00.

    W tym tygodniu, 1 kwietnia, przypada pierwsza sobota miesiąca, o godz. 17 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

     Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm. Mszę świętą o godz. 11:00 rozpoczniemy (jak pozwoli na to pogoda) na parkingu przed kościołem. Odczytamy Ewangelię, poświęcimy palmy i uroczyście wejdziemy do kościoła. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z palmami.

    To też pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Przed Mszą św. różaniec w intencji pokoju na świecie.

Zapraszamy na koncert w wykonaniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej, który odbędzie się w naszym kościele 2 kwietnia, w niedzielę o godz. 17.00.

     Za tydzień składka na WSD.

    Róża św. Jana Pawła II ma jedno wolne miejsce, chętną osobę prosimy o kontakt w księgarni.

     Wspólną inicjatywą Duszpasterzy, Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Starosty Jarosławskiego będzie uroczystość „W hołdzie dla św. Jana Pawła II” – honorowego obywatela Miasta Jarosławia, w XVIII rocznicę śmierci, w postaci Marszu Światła z Różańcem na trasie Starostwo – Kolegiata. Marsz odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia o godz. 20.00 Zbierzemy się przed kościołem O. Franciszkanów i przyniesiemy ze sobą lampiony, które będziemy mogli ułożyć na placu przed Kolegiatą w postaci dużego płonącego krzyża i napisu JP II. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Jarosławia i okolic. Będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji o błogosławieństwo dla Ojczyzny, o pokój na Ukrainie i na całym świecie. Zapraszamy więc w niedzielę 2 kwietnia na godz. 20.00 przed kościół O. Franciszkanów w Jarosławiu.

     Spowiedź wielkopostna w naszym kościele w Wielką Środę od godz. 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.30.

     Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z os. Kopernika blok 5. klatki 1,2 i 3.