Dziś o godzinie 17.00 – jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątki, po dodatkowej Mszy św. o godzinie 7.30, czyli ok. 8.00, o 16.00 dla dzieci, o g. 17.15 oraz o godzinie 19.00. 

    Jutro (przeniesiona z niedzieli) uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. Dziś dzień imienin ks. abp. seniora Józefa Michalika. Solenizanta polecamy w modlitwie.

    20 marca, w poniedziałek, o godz. 16.30 w kaplicy spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym – zapraszamy do modlitwy za Dusze.

     Grupa Modlitewna Ojca Pio zaprasza czcicieli św. Ojca Pio na nabożeństwo w kościele o godz. 17.00 w dniu 23 marca (czwartek). Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Do rozpoczęcia różańca można składać intencje.

     W najbliższy piątek przypada 102. rocznica urodzin Ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie. Rozważania Drogi Krzyżowej po Mszy wieczornej poprowadzą Oaza Młodzieżowa, Oaza Dorosłych oraz Kręgi Domowego Kościoła. 

     W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w Polsce Dzień Świętości Życia. Jan Paweł II w obronie życia poczętego pisze w encyklice Evangelium vitae: Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. W tym dniu wiele osób składa też przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązuje się do modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Taka Nowenna trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy Różańca oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Zapraszamy do podjęcia tej inicjatywy! U nas Msze św. w tym dniu o 6.30, 9.30 i 18.00, a o 7.00 w kaplicy.

        W sobotę po Mszy św. o godz. 9.30 z inicjatywy Akcji Katolickiej w naszym kościele wykład na temat zagrożeń dla rodziny wygłosi pan profesor Mieczysław Ryba z KUL-u. Serdecznie zapraszamy.

       W nocy z soboty (25 marca) na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).

       W niedzielę, 26 marca w godz. 9-13, odbędzie się kiermasz palm, wytworzonych przez seniorów z Domu Dziennego Pobytu, działającego przy Naszej Parafii.

    Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z os. Kopernika blok 4, klatki 4 i 5.

       Zachęcamy uczniów klas ósmych do zapoznania się z ofertą edukacyjną Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu. Jest to szkoła katolicka, w której nie pobiera się czesnego. Liceum wyróżnia się niewielką liczbą uczniów w klasach, systemem wychowania opartym na wartościach chrześcijańskich, wysokimi wynikami egzaminu maturalnego, indywidualnym podejściem do ucznia oraz nowoczesnym zapleczem dydaktycznym. Nauka w tej szkole odbywa się na jedną zmianę przez cały cykl kształcenia. Uczniowie dojeżdżający do Jarosławia mogą mieszkać w bursie szkolnej. Więcej informacji można znaleźć na plakacie umieszczonym w gablocie oraz na stronie internetowej szkoły.

     Burmistrz Waldemar Paluch zaprasza mieszkańców Jarosławia na otwarte spotkania w poszczególnych dzielnicach zgodnie z harmonogramem: 21 marca, we wtorek, o godz. godz. 18.00 spotkanie dla dzielnicy nr 2 w Szkole Podstawowej nr 1. Więcej informacji i pełny harmonogram na stronie internetowej miasta oraz na plakatach. Zapraszamy do udziału w spotkaniach, jest to dobra okazja do poznania planów i założeń inwestycyjnych.

    Dziś po każdej mszy św. można złożyć ofiarę na hospicjum i inne dzieła Fundacji WZRASTANIE.