Odprowadzamy do Domu Ojca papieża seniora Benedykta XVI – 265. następcę Świętego Piotra. Główne uroczystości pogrzebowe we czwartek od 9:30.

Dzisiaj w naszym kościele wystąpi tenor Andrii Voziian, z Kirowohradu na Ukrainie, laureat wielu konkursów międzynarodowych i ogólnoukraińskich, który wykonywał w wielu kościołach koncerty oraz pieśni religijne i maryjne. Serdecznie dziękujemy za występ. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary dla tego niezwykle utalentowanego artysty z cierpiącej Ukrainy.

   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

   W czwartek, 5 stycznia, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza o godz. 16.30 czcicieli Serca Jezusowego na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.

    W piątek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kredy i kadzidła. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Składka przeznaczona jest na misje.

    W sobotę, 7 stycznia, ze względu na parafialny opłatek i jasełka Msza św. wieczorna wyjątkowo o godz. 17.00, a nie jak normalnie o 18. Wcześniej, o godz. 16.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Opłatek odbędzie się w Auli Fatimskiej, nad kościołem, a rozpocznie się jasełkami w wykonaniu młodzieży z naszej Oazy.    

    W niedzielę, 8 stycznia, Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

     Zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo 8 stycznia, w drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.30.

     Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.

     W Roku Pańskim 2022 Sakrament Chrztu przyjęło 46 dzieci, I Komunię Świętą przyjęło 57 dzieci. Sakrament Małżeństwa zawarło 13 par narzeczonych. Do wieczności odeszło 68 naszych parafian. Najszczersze wyrazy współczucia dla tych, którzy w tym roku utracili najbliższych.

Plan wizyty duszpasterskiej. W tym roku udajemy się z wizytą duszpasterską tylko do tych, którzy o taką wizytę poprosili.  W tygodniu rozpoczynamy o godz. 15.30. W poniedziałek 2.01 udajemy się na Osiedle Kopernika, we wtorek os. Prośbów i ul. Gottfrieda, w czwartek ul. 3-go Maja bloki i domy prywatne i w sobotę od godz. 11.00 ul. Przemyska, Królowej Jadwigi,  ks. Lisińskiego i Sikorskiego.

W poniedziałek (9 stycznia) w przyszłym tygodniu ul. Legionów bloki i domy prywatne oraz ul. Zielińskiego, we wtorek ul. Reymonta i Paderewskiego, w środę ul. Kalinki i Poniatowskiego – bloki i domy prywatne,  w czwartek pozostałe ulice.

Natomiast w środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00  i na Trzech Króli po Mszy św. o godz. 9.30 Kolęda w kościele.

     Na dyżur przy sprzątaniu 7 stycznia, w sobotę, prosimy parafian z ul. Czechowskiego. Obecnym z góry dziękujemy.