Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w naszym kościele odbywają się one codziennie o 17.30.

   Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, składka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Po każdej mszy św. zapraszamy na papieska kremówkę. W ten sposób wspieramy Młodych.

   Również dziś rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika, modlimy się w jego intencji.

   We wtorek dzień św. Łukasza, ewangelisty, modlimy się w intencji służby zdrowia.

   W piątek Różańcem św. o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

    W sobotę pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry.

    W sobotę po wieczornej mszy św. koncert papieski w wykonaniu Chóru i Orkiestry. Serdecznie zapraszamy.

   Za tydzień Niedzielą Misyjną rozpocznie się Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na potrzeby misji.

  W dniach od 21 do 23 października w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu odbywać się będą Rekolekcje Ewangelizacyjne, które poprowadzi ks. Marek Zajdel wraz z zespołem animatorów. Początek w piątek o godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarosławiu (ul. Traugutta).

   Spotkanie modlitewne Grupy Ojca Pio w październiku odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek, 24 dnia miesiąca, o godz. 17.00.

   Z inicjatywy Rady Parafialnej na stronie internetowej oraz w księgarni pojawi się plan dyżurów sobotnich przy naszej świątyni.  Natomiast w księgarni, ci wszyscy, którzy z różnych powodów  nie będą mogli pomóc posprzątać kościoła na niedzielę, będą mogli złożyć dobrowolną ofiarę. Każda grupa sąsiedzka będzie miała  swojego Patrona.

     Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nieść pomoc ludziom, aby włączyli się do Parafialnej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

   Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. Zielińskiego, blok 7.

   Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza na konferencję dot. profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia raka piersi pt. Wyprzedź Raka”, która odbędzie się 21 października br. O godz. 16.00 w Centrum Kultury Akademickiej PWSTE im. ks. Bronisława Markiewicza przy ul. Czarnieckiego 16 w Jarosławiu. Spotkanie ma charakter otwarty.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze dla dzieci, które nie zaznały miłości i właściwej opieki od swoich biologicznych rodziców. W trybie pilnym poszukuje rodziców dla trzech dziewczynek: bliźniaczek w wieku 9 lat i ich młodszej – 8-letniej siostry.

Rodzina zastępcza, to taka rodzina, która dba o potrzeby emocjonalne, bytowe, rozwojowe, społeczne oraz religijne dzieci, które ma pod swoją opieką. Dzieci w rodzinach zastępczych nierzadko doświadczyły w swoim wcześniejszym życiu przemocy czy zaniedbań ze strony rodziców biologicznych, za co płacą wysoką cenę. Dlatego też potrzebuje przede wszystkim bezpiecznego domu, okazania uczucia i troski.

Jeśli ktoś z Was ma siły i chce jeszcze zagrać w piłkę z dzieckiem, wspólnie pojeździć na rowerze, pobawić się lalkami, czy odprowadzić do szkoły, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu prosi o kontakt.