– Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.

– We wtorek w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota  i niedziela miesiąca.

– W Pierwszy Czwartek miesiąca wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona kapłanów. W modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy. W tym dniu o godz. 16.30 Honorowa Straż NSPJ zaprasza wszystkich na adorację w kościele.

– W Pierwszy piątek o godz. 18.00 Msza św. wygradzająca Sercu Jezusowemu. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. W tym dniu odwiedziny chorych i  spowiedź od godz. 17.00

– W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Nabożeństwo Fatimskie ku czci Najświętszego Serca Maryi  o godz. 17.00

W niedzielę o godz. 9.00 Modlitwa Różańcowa, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

– Składka za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

– Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. 3 Maja, kamienic i domów prywatnych.

– Na wakacjach organizujemy w naszej parafii półkolonie . Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w godzinach od 9.00 do ok. 15. 00 Szczegóły w księgarni.

– Dziś po każdej Mszy będzie można złożyć podpis pod projektem ustawy „STOP agresji wobec chrześcijan”. Ustawa ma precyzować przepisy Kodeksu karnego dotyczące obrazy uczuć religijnych, czy wyrażania opinii związanych z wyznawaną religią. Jest to odpowiedź na akty profanacji i przerywania Mszy św., czy idące z Zachodu próby cenzurowania religii. Więcej informacji na temat ustawy po wpisaniu jej nazwy w wyszukiwarkę albo na stronie wobroniechrzescijan.pl/ . W tygodniu podpisy można też składać w księgarni. Osoby, które chciałyby poprzeć te ustawę muszą przynieść nr PESEL.

Dziś pod kościołem zbiórka do puszek na pomoc Uchodźcom.

Planując sierpień nie zapomnijmy o Kalwarii Pacławskiej. Mamy 16  miejsc wolnych miejsc w busie na pielgrzymkę na Dróżki Matki Bożej . Zapisy w księgarni.