23 lipca br., w sobotę, Jarosławska Grupa Rodziny Szkaplerznej wyrusza autokarem na Karmel do Czernej k. Krakowa na doroczne spotkanie, aby u tronu Matki Bożej Królowej Karmelu wypraszać potrzebne łaski dla Rodzin i całej Parafii.

       Dziś w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów
 i kierowców, ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

       Jest to także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.

       Jutro dzień imienin bp. Krzysztofa Chudzio i naszego Księdza Proboszcza, osoby solenizantów otaczamy naszą modlitwą.

      W sobotę, 30 lipca, w naszym kościele odbędzie się całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Zaczynamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 6.30 – jest to dzień naszego dyżuru w archidiecezji, w ramach którego codziennie w jednym kościele trwa adoracja. Sugerowane godziny rozpisane są na ostatniej stronie gazetki.

      W przyszłą niedzielę po Mszach będzie można złożyć podpis pod projektem ustawy „STOP agresji wobec chrześcijan”. Ustawa ma precyzować przepisy Kodeksu karnego dotyczące obrazy uczuć religijnych, czy wyrażania opinii związanych z wyznawaną religią. Jest to odpowiedź na akty profanacji i przerywania Mszy św., czy idące z Zachodu próby cenzurowania religii. Więcej informacji na temat ustawy po wpisaniu jej nazwy w wyszukiwarkę albo na stronie wobroniechrzescijan.pl/ . W tygodniu podpisy można też składać w księgarni. Osoby, które chciałyby poprzeć te ustawę musza przynieść nr PESEL.

Zapraszamy wszystkich na trzydniową wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. Chcielibyśmy bardzo na naszą wyprawę do Krakowa i Zakopanego zaprosić Matki i Dzieci z Ukrainy. Na dzień dzisiejszy mamy na ten cel 5000 zł. od Stowarzyszenia Naukowego im. Stanisława Staszica w Krakowie. Bóg zapłać p. Januszowi Dąbrowskiemu za pośredniczenie w otrzymaniu tej pomocy. Zainteresowanych wsparciem tej i INNYCH inicjatyw na rzecz Ukrainy pogrążonej w wojnie informujemy, że za tydzień będzie pod naszym kościołem zbiórka do puszek na pomoc Uchodźcom. Można też wesprzeć przesyłając ofiarę na konto parafii zawsze z dopiskiem Ukraina

      Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy wyjątkowo sobotę,

po wieczornej Mszy św. parafian z ul. 3 Maja, blok 48.