Boże Ciało

      Dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy św. o 11.00 i 12.15. O godzinie 10.00 Msza św. w Kolegiacie, a następnie Procesja Bożego Ciała do kościoła pw. Chrystusa Króla. W naszym kościele procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała połączone będą z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. Wyjątkiem będzie niedziela, 19 czerwca; w tym dniu nabożeństwo czerwcowe i procesja w Oktawie odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.30.

      W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 17 czerwca 2022 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

       Zapraszamy serdecznie na Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy spod naszego kościoła po niedzielnej Mszy św. o godzinie 16.00. Po Marszu – u nas – animacja pro-life, a o godz. 19.00 koncert zespołu niemaGOtu.

XII Niedziela Zwykła

      

Dziś nabożeństwo czerwcowe i procesja w Oktawie odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.30.

       Spotkanie przed wyjazdem nad Bałtyk dla obu turnusów we wtorek, 21 czerwca. Zapraszamy na nabożeństwo o 17.30, Mszę św., a po niej spotkanie w kawiarence.

       W środę Mszę św. Jubileuszową 25-lecia kapłaństwa odprawią nasi rodacy ks. Grzegorz Bechta i ks. Dariusz Pruchnicki. Otoczmy gorąca modlitwa naszych Jubilatów.

    Po Mszy św. spotkanie organizacyjne pielgrzymów grupy Św. Brata Alberta. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę.

       W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała Msza św. o godz. 17.00, a następnie procesja ulicami naszej parafii. Ołtarze już tradycyjnie na ul. Ks. Lisińskiego, na ul. Reymonta przed blokiem wojskowym, na os. Kopernika i na placu kościelnym. Prosimy wszystkich o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy. Odpowiedzialnymi za I Ołtarz są wspólnoty, których opiekunem jest ks. Piotr, za II ołtarz wspólnoty ks. Pawła, III ks. Józefa i IV ks. Proboszcza. W tym uroczystym dniu poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Pomóżmy dziewczynkom uzbierać kwiaty a chłopców zaopatrzmy w dzwonki i komeżki. Na trasie przejścia warto byłoby przyozdobić okna wystawionym obrazem lub eucharystycznym emblematem. Ten dzień to jednocześnie Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przeniesiona z piątku.

       W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia Msze św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00 (szkoły średnie), 9.00 (SP nr. 1) i 10.30 (szkoła z ul. Wilsona), a także dodatkowa parafialna Msza św.  o godz. 11.30. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Natomiast w sobotę Święto Niepokalanego Serca NMP. Odpust w Morawsku.

       Dzieci, młodzież, pedagogów i rodziców do spowiedzi przed zakończeniem roku szkolnego zapraszamy codziennie od godz. 17.30.

       Grupa Ojca Pio zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne w dniu 24 czerwca (piątek), po Mszy św. wieczornej.

Serdecznie zapraszamy do udziału całymi rodzinami w Archidiecezjalnym Spotkaniu Rodzin, z okazji zakończenia Roku Rodziny przez Ojca Świętego Franciszka w Watykanie. Spotkanie to odbędzie się 26 czerwca 2022 roku w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Mszy świętej o godzinie 11.00 przewodniczyć będą nasi pasterze: ks. abp Adam Szal, ks. bp Stanisław Jamrozek i ks. bp. Krzysztof Chudzio. Do Jodłówki docieramy indywidualnie, grupie z naszej Parafii przewodniczyć będzie ks. Piotr Krzych.

       Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. 3 Maja, blok 8 i 10.