Dziś w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci komunijne będą przeżywać Biały Tydzień uczestnicząc codziennie, oprócz dnia odpustu 3 Maja, w nabożeństwie majowym i Mszy świętej. Zapraszamy z rodzicami i dziadkami.

      Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

      Zaczyna się także maj, nabożeństwa majowe będziemy odprawiać zarówno w niedziele jak i w dni powszednie o godz. 17.30.

      Jutro rocznica święceń biskupich ks. Krzysztofa Chudzio.

      W poniedziałek na wigilijną odpustową Mszę św. o g. 18.00 szczególnie zapraszamy maturzystów i ich bliskich – będziemy modlić się o światło Ducha Świętego podczas egzaminów maturalnych. Po Mszy świętej przejdziemy procesyjnie z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Następnie będzie miało miejsce krótkie spotkanie przed pomnikiem św. Jana Pawła II, które zakończy się Apelem Jasnogórskim.

      We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, a także Święto Narodowe Trzeciego Maja. Obchody miejskie w naszym kościele od godziny 10.30. Msze św. jak w niedziele, bez Mszy o 12.15.

      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

      W czwartek, 5 maja, Straż Honorowa NSPJ zaprasza na godz. 16.30 do kościoła na adorację i uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast Dzieło Pomocy Powołaniom spotyka się o 17.30 w kościele, a po Mszy świętej wieczornej w kaplicy.

      W piątek 6 maja o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu a po niej spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w salce obok kawiarenki.

      W sobotę, 7 maja, o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie ku czci Najświętszego Serca Maryi.

      W niedzielę, 8 maja, o godz. 9.00 Różaniec, a po Mszy św. o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po zmianie tajemnic zapraszamy zelatorów na spotkanie.

      Za tydzień rocznica Pierwszej Komunii Świętej o godz. 11:00. Spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych w środę po Mszy wieczornej. Spowiedź przed rocznicą w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej. W związku z rocznicą kolejna Msza zacznie się kwadrans później, o 12.30.

       Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to dzień imienin bp. Stanisława Jamrozka. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

       Dziś w całym powiecie jarosławskim trwa akcja „Jarosławskie Pola Nadziei” czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz zakupu sprzętu medycznego do Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Specjalnie oznakowani wolontariusze stoją z puszkami przed kościołami i za złożoną ofiarę dają sztucznego żonkila lub pamiątkową naklejkę.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 10-17 lipca br. Koszt 700 zł + 170 euro. Zapisy u ks. Pawła i w księgarence.

      Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. Gottfrieda blok 3, klatki 1, 2.

       

Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza mieszkańców Jarosławia na otwarte spotkania w poszczególnych dzielnicach zgodnie z harmonogramem:

Dzielnica nr 7 – 9 maja 2022 (poniedziałek) – Szkoła Podstawowa nr 9 – godz. 18.00

Dzielnica nr 6 – 10 maja 2022 (wtorek) – Szkoła Podstawowa Nr 11  godz. 18.00

Dzielnica nr 4 – 12 maja 2022 (środa) – MBP ul. Ks. J. Makary  godz. 18.00

Dzielnica nr 5 – 11 maja 2022 (czwartek) – Szkoła Podstawowa nr 5  godz. 18.00

Dzielnica nr 3 – 16 maja 2022 (poniedziałek) – Katolickie Centrum Kultury – Parafia pw. Chrystusa Króla  godz. 18.00

Dzielnica nr 2 – 17 maja 2022 (wtorek) – Szkoła Podstawowa nr 1  godz. 18.00

Dzielnica nr 1 – 18 maja 2022 (środa) – Szkoła Podstawowa nr 6  godz. 18.00

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej miasta oraz na plakatach. Zachęcamy do udziału – jest to okazja do poznania planów i założeń inwestycyjnych w dzielnicy, której mieszkamy.

Wykaz dzielnic znajdziemy na stronie http://www.jaroslaw.pl/dzielnice