Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami na terenie Polski za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą ten odpust zyskać poza kościołem. Zapraszamy wszystkich do kościoła na 15.00 – na Godzinę Miłosierdzia

        Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

        We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia ze względu na Oktawę Wielkanocy.

         W piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

          Za tydzień w naszej parafii o godz. 11:00 uroczystość I Komunii Świętej. Z tej racji Msza święta z godziny 12:15 zostanie przesunięta na godz. 12:30. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę od godz. 16:30. 

        Rocznicę I Komunii Świętej będziemy obchodzić w niedzielę, 8 maja, na Mszy świętej o godz. 11:00. 

        W związku z I Komunią Świętą w niedzielę, 1 maja, zmiana tajemnic różańcowych w miesiącu maju odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca o godz. 9.30. 

        Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać zarówno w niedziele jak i w dni powszednie o godz. 17.30.

        Za tydzień w sobotę i w niedzielę, 30 kwietnia – 1 maja, w całym powiecie jarosławskim odbędzie się akcja „Jarosławskie Pola Nadziei”, czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz zakupu sprzętu medycznego do Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Specjalnie oznakowani wolontariusze staną z puszkami przed sklepami i kościołami i za złożoną ofiarę będą dawać sztucznego żonkila lub pamiątkową naklejkę.

        1 maja, Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, zaczniemy Tydzień Bilbijny. Zapraszamy do zgłaszania się do czytania Pisma Świętego przed i po Mszach, szczegóły w gazetce.

        Dzisiaj składka do puszek na potrzeby Caritas, za tydzień składka na potrzeby archidiecezji.

       Obecnym dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. Prośbów blok 13, klatki 1, 2.