Spowiedź przedświąteczna, ze względu na pandemię będzie przebiegała według następującego planu: od poniedziałku do czwartku będzie się można wyspowiadać rano od godziny 6.15 aż do ostatniego penitenta. Podobnie wieczorem, od godziny 17.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni dzień. Pamiętajmy o przyjęciu Komunii św. w Uroczystość Bożego Narodzenia. Stanowi ona istotę przeżywania tych Świąt.

     Odwiedziny chorych w naszej parafii w czwartek przed Wigilią. Chorych zgłaszamy w księgarni (tel. 882 324 158), bądź w zakrystii.

      W czwartek rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a w piątek – dzień jego imienin. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.

      Grupa Modlitewna św. O Pio zaprasza 23 grudnia (czwartek) na Różaniec o godz. 17.30 oraz na Mszę św. o godz. 18.00

      Jak co roku jarosławscy harcerze będą roznosić Betlejemskie Światło Pokoju. Przekazanie Światła naszej parafii odbędzie się we wtorek, 21 grudnia, podczas Mszy o godz. 18:00.

     W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadam do wigilijnej wieczerzy. Nie zapomnijmy o tym, co najważniejsze. Przeczytajmy Ewangelię wg św. Łukasza, odmówmy pacierz, wspomnijmy zmarłych i odśpiewajmy przynajmniej jedną kolędę zanim podzielimy się opłatkiem i zasiądziemy do stołu.  Pasterka o 22 i o północy.

      W dzień Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i o 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.

     W niedzielę święto Świętej Rodziny.

     Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na świąteczną pomoc dla ubogich – do 0puszek zebrano 2.868,05 zł, na konto wpłacono 50 zł.

     Dziękujemy też za wsparcie modernizacji naszego kościoła – ostatnia taca i przelewy bankowe to 24.858,66 zł oraz 5 EUR.

     Prosimy o włączenie się w liturgię Mszy św. w czasie Świąt i w Nowy Rok – od poniedziałku w zakrystii można się wpisać do czytań i psalmu.

    Dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w czwartek po wieczornej Mszy św. parafian z ul. Kopernika, blok 3, klatki 1, 2 i 3.

    Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce zaprasza do odwiedzenia Żywej Szopki przy ołtarzu polowym. Szopkę można zobaczyć w I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok i niedzielę 2 stycznia 2022 roku.

W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł: „Kościół w pandemii” ukazujący m.in. działalność duszpasterską w nowych warunkach. Warto zapoznać się z felietonami o świętach Bożego Narodzenia – aby w wirze przedświątecznych przygotowań nie zatracić prawdziwego sensu Świąt. Jest także specjalny dodatek: płyta z kolędami w wykonaniu sióstr karmelitanek, oraz modlitwa przed wieczerzą wigilijną.  Opracowali parafianie: B i K. Gliniak