Roraty od poniedziałku do soboty o 6.15. Zapraszamy szczególnie dzieci, prosimy o przynoszenie lampionów.

      Od piątku, tj. od 17 grudnia, przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając Wielkie Antyfony.

      Spowiedź święta przedświąteczna, ze względu na pandemię będzie przebiegała według następującego planu: od poniedziałku do czwartku będzie się można wyspowiadać rano od godziny 6.30 aż do ostatniego penitenta. Podobnie wieczorem, od godziny 17.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni dzień. Pamiętajmy o przyjęciu Komunii św. w uroczystość Bożego Narodzenia. Stanowi ona istotę przeżywania tych Świąt.

     13 grudnia, w poniedziałek, o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. za Ojczyznę, a następnie o godz. 12.00 pod tablicą poświęconą ks. prał. Marianowi Rajchlowi odmówimy modlitwę Anioł Pański. Można przynieść lampiony w kolorze białym lub czerwonym.

     Spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się we wtorek. Zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po Mszy. 

      16 grudnia w kaplicy o g. 15 adoracja Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Matki Bożej Szkaplerznej, a następnie spotkanie formacyjne Bractwa Szkaplerznego. Zapraszamy.

      W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin.

      W niedzielę, 19 grudnia, na Mszy św. o godz. 16.00 w Kolegiacie odbędzie się promocja książki poświęconej ks. prał. Marianowi Rajchlowi.

      Jak co roku jarosławscy harcerze będą roznosić Betlejemskie Światło Pokoju. Przekazanie Światła naszej parafii odbędzie się we wtorek 21 grudnia podczas Mszy o godz. 18:00.  

    Dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. Kopernika, blok 2, klatki 4 i 5.

    Bóg zapłać Ofiarodawcom za solidarność z Kościołem na Wschodzie – do puszek zebrano 1.295,9 zł. Dziś ofiarą do puszek wspieramy najbardziej potrzebujących – pomóżmy im godnie przeżyć nadchodzące Święta. Gdyby ktoś miał możliwość pomóc w przygotowaniu paczek, to prosimy o kontakt.

     W następną niedzielę ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć rodzinę uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1, którym spalił się dom. Prosimy o solidarność i zrozumienie dla tej wyjątkowo trudnej sytuacji.

Prasa katolicka:

– Ciekawy artykuł w „Niedzieli”, o rodzinie – „Jak odkryć Boży projekt na jej szczęście; warto przeczytać również artykuł o rodzinnych świętach podczas pandemii.

– W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o rocznicy wydarzeń sprzed 40 lat dotyczących stanu wojennego, a także o sensie i znaczeniu postanowień adwentowych w kontekście skomercjalizowanej wizji świąt płynącej z massmediów.  

Opracowali parafianie: A. Szyk, K. Gliniak