Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

     Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można otrzymać błogosławieństwo  relikwiami Apostołki Bożego Miłosierdzia – św. Faustyny.

      Św. Mikołaj zaprasza na Mszę św. o g. 11.00 w niedzielę tj. 5 grudnia, a następnie na spotkanie w Auli Fatimskiej Oazę starszą, Oazę młodszą, Ministrantów i Lektorów, Scholę oraz Dzieci ze Świetlicy.

     Również dziś Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

     Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne, a wychodząc z Kościoła możemy wesprzeć Kościoły na Wschodzie.

    We wtorek, 7 grudnia 2021 o godz. 17.00 w Parafii NMP Królowej Polski w Jarosławiu Abp Adam Szal konsekruje ołtarz, udzieli sakramentu Bierzmowania i odsłoni tablicę poświęconą pamięci ks. Mariana Rajchla – zapraszamy.

     W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowe Msze św. o godz. 8.00 i 11.00, o 12.00 będziemy przeżywać Godzinę Łaski. O 17.00 Nowenna z Uroczystym śpiewem Akatystu w wykonaniu trzech chórów: naszego, z Tuczemp i Tywoni.

     Roraty od poniedziałku do soboty o 6.15. Zapraszamy szczególnie dzieci, prosimy o przynoszenie lampionów.

     Za tydzień 2. niedziela miesiąca – ofiarą na tacę będziemy wspierać modernizację naszego kościoła. Już dziś składamy wielki Bóg zapłać. Pod kościołem będą też puszki na wigilię dla ubogich i  na paczki świąteczne.

     Serdeczne Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy w ostatnim czasie wykupili „cegiełki” na nową posadzkę gotówką lub przelewem bankowym. Przypominamy, że „cegiełki” są dostępne w Księgarni, w zakrystii i kancelarii parafialnej.

      Kawiarenka, która codziennie wydaje posiłki dla potrzebujących, przyjmuje zamówienia świąteczne na pierogi, uszka, barszcz i oczywiście ciasta domowe. Zamówienia można składać pod telefonami kawiarenki albo osobiście.

Polecamy prasę katolicką:

Ciekawy artykuł w „Niedzieli”, o „Trudnościach w czytaniu Biblii”, gdzie znajdziemy wiele cennych wskazówek nie tylko o tym jak czytać Pismo Święte, ale i o tym jak karmić się Słowem Bożym aby dostrzec tego owoce.

W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o Karolu de Foucauld, który świadczył o Chrystusie swoją postawą życiową wśród muzułmanów. Jego braterska miłość zaowocowała wyniesieniem na Ołtarze.          

      Dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. Kopernika, blok 2, klatki 1, 2 i 3.