Za tydzień I Niedziela Adwentu.

     Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu (O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego…). Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

     Grupa modlitewna św. Ojca Pio zaprasza czcicieli św. Ojca Pio na różaniec i Mszę św. 23 listopada (wtorek), o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie w Lawendzie.

     Jarosławskie Opactwo i Wspólnota Matki Miłosierdzia zapraszają na rekolekcje: „Rozpal Wiarę”, które odbędą się od 21 do 23 listopada w kościele św. Mikołaja. W niedzielę na wszystkich Mszach Świętych, w poniedziałek i wtorek od 17:30. Ponadto w niedzielę od 18:00 „Wieczór chwały”, a w następne dni „modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne” oraz „modlitwa o wylanie Ducha Świętego i Jego darów”. Całość prowadzi jezuita ojciec Jacek Olczyk ze wspólnotą modlitewną z Łodzi.

    W niedzielę, 5 grudnia, przyjmiemy w Naszej Parafii relikwie św. Faustyny. 7 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 abp Adam Szal dokona konsekracji Nowego Ołtarza i odsłoni pamiątkową Tablicę poświęconą ks. prałatowi Marianowi Rajchlowi. Więcej o obu wydarzeniach w gazetce i kolejnych ogłoszeniach.

    Zgodnie z zapowiedzią dziś po każdej Mszy św. można wspomóc migrantów i uchodźców wrzucając ofiarę do puszki.

      Dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. Kopernika, blok I, klatka 4, 5 i 6.