W jutrzejszą Uroczystość Wszystkich Świętych na trzech cmentarzach Jarosławia o godz. 14.00 zostaną odprawione Msze św. za zmarłych. Po Eucharystii pójdziemy procesyjnie do 5 stacji. W naszym kościele Msze św. w tym dniu bez zmian, w porządku świątecznym.

   We wtorek, w Dzień Zaduszny u nas w kościele Msze św. o godz. 6.30 w górnym kościele, o 7.00 w kaplicy, 8.00 i 9.30 w dolnym kościele, o 16.00 i 18.00 w kościele górnym. W tym dniu składkę należy traktować jako jałmużnę dla ubogich. Przypominamy, że jałmużna gładzi grzech i jest zbawienna dla zmarłych.

   Codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo Wypominkowe. W środy w dniu Nowenny Nabożeństwo o godz. 17.00.

   W tygodniu pierwszy czwartek – przypominamy o spotkaniu Honorowej Straży NS Pana Jezusa o godz. 17.00.

   W pierwszy piątek dodatkowa msza św. o godz. 7.30 połączona z Drogą Krzyżową. W tym dniu odwiedziny chorych i spowiedź św. już od godz. 16.30.

   W pierwszą sobotę, po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie.

   W niedzielę Różaniec Róż Różańcowych o godz. 9.00, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

   Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie w dniu 3 listopada 2021 (środa), po wieczornej Mszy św. do sali eMKa. Spotkanie poświęcone będzie wspomnieniu śp. ks. Mariana Rajchla – wielkiego kapłana, założyciela i wieloletniego proboszcza naszej parafii.

   Za tydzień składka na potrzeby archidiecezji.

   W najbliższych dniach na nowo  ruszają prace w naszym kościele. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie. Tak samo bardzo dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają modernizację naszej świątyni. W niedzielę, 7 listopada, z myślą o tych wszystkich, którym trudno wyjść na górę Msza św. o 6.30 będzie równolegle odprawiana w górnym i dolnym kościele, reszta Mszy w kościele górnym.

    Dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. Wilsona i Chłopickiego.

Za tydzień 6 XI o godz. 19.00 w Katolickim Centrum Kultury przy Parafii Chrystusa Króla odbędzie się Koncert Patriotyczny. Wszyscy jesteśmy zaproszeni.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

   Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy).

   Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna.

   Przyjęcie Komunii świętej.

   Odmówienie modlitwy (np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież.

   Wykonanie czynności związanej z odpustem:

Nawiedzenie kościoła lub kaplicy we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada) i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę;

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, z racji pandemii odpust zupełny można uzyskać nie tylko od 1 do 8 listopada, a w osiem dowolnie wybranych przez siebie dni tego miesiąca, które mogą być oddzielone; za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych (za nawiedzenie cmentarza w inne dni – odpust cząstkowy również wyłącznie za zmarłych).