W sobotę, 18 września, o godzinie 13.00 zaczyna się oficjalnie X Jubileuszowy Jarmark Benedyktyński w jarosławskim Opactwie. W niedzielę, 19 września, o godzinie 14.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego zacznie się Msza św., po której do Opactwa wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny.

18 września, o godz. 9, spotkanie APDC przy Opactwie Benedyktynek w Jarosławiu. Zapraszamy.

Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.

Grupa Modlitewna zaprasza czcicieli św. Ojca Pio na uroczystą Mszę św. w czwartek, 23 września o  godz. 18.00. Przed Mszą św. różaniec w intencjach złożonych w skarbonce, w kaplicy.

W czwartek po Mszy św. o 18.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

25 września (w sobotę) w Jodłówce odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za ostatnią beatyfikację oraz Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Jodłówki. Zapisy w księgarni, do piątku, koszt 10 zł. Wszystkich zachęcamy do udziału.

W następną niedzielę, 26 września, o godzinie 9.30 odbędzie się ceremonia uroczystego przyjęcia do Straży Honorowej NSPJ, która zawiązuje się w naszej parafii.

Dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. Paderewskiego.

Od piątku w JOKiS wyświetlany jest oficjalny film beatyfikacji – „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. W rolę Stefana Wyszyńskiego wcielił się Ksawery Szlenkier, a postać matki Róży Czackiej – Małgorzata Kożuchowska. Film można również obejrzeć w Kinie na Biegunach w Starej Ujeżdżalni.

10 września br. ruszył najbardziej emocjonujący etap Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok – GŁOSOWANIE! Burmistrz miasta Waldemar Paluch zachęca do skorzystania z aplikacji ułatwiającej oddanie głosu. Aplikacja jest prosta, intuicyjna, można głosować ze smartfona, tabletu, laptopa czy komputera stacjonarnego. Szczegóły znajdują się na facebooku Urzędu Miasta Jarosławia.