Z Bożą pomocą, w poniedziałek 23 sierpnia, ruszyły prace przy posadzkach naszego kościoła. W planach jest nie tylko wymiana samej posadzki, ale też ogrzewanie podłogowe kościoła. Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne w tym wielkim przedsięwzięciu. Cegiełki na ten cel są do nabycia w księgarni i zakrystii.

  W poniedziałek i wtorek o godz. 17.30 spowiedź dla uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny.

  Spotkanie dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych we wtorek o godz. 17:00. Spotkanie dla ministrantów starszych i lektorów o godz. 18:30.

  W środę rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 8.00 Msza św. dla szkół średnich, o 9.00 dla Szkoły Podstawowej nr 1.  Zapraszamy nauczycieli, rodziców i uczniów. 

   W najbliższą środę na  Nowennę i wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich, którzy nosząc w sercu żywą pamięć i wdzięczność dla ks. Mariana Rajchla.

  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W  czwartek o godz. 17.00 spotkanie Straży Honorowej Serca Pana Jezusa. W piątek odwiedziny chorych i dodatkowa Msza św. o godz. 7.30 połączona z drogą krzyżową.

  Za niecały tydzień, 4 września, idziemy z pielgrzymką do Sanktuarium MB w Jodłówce. Jeszcze do czwartku w księgarni można zapisywać się na pieszy przemarsz, zapisy na autobus są już zamknięte. Nabożeństwo fatimskie będzie odprawiane w drodze do Jodłówki. Wymarsz 7.00, wyjazd 12.00, z parkingu sprzed kościoła.

   Dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. Reymonta, z bloku numer 5.

  Za tydzień składka na Wyższe Seminarium Duchowne.

  Otrzymaliśmy podziękowania za udział w zbiórce sprzętu elektrycznego. Środki wesprą projekty misyjne.

   Za tydzień pojawi się kolejna edycja „Gościa Ekstra”, tym razem poświęcona kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Róży Czackiej, których beatyfikacja odbędzie się 12 września tego roku. Cena – 10 zł.

  Mamy jeszcze wolne miejsca na III turnus wyjazdu nad Bałtyk w dniach 14-18 września, szczegóły w gazetce i na plakatach.