Dziś rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.

   Dziś popołudniu zapraszamy wszystkich na godzinę modlitw o trzeźwość. Ponieważ o 15.00 jest ślub w naszym kościele zapraszamy na godzinę 17.00. Dziś, wspominając Powstanie Warszawskie to szczególna godzina.

   Jutro w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”.

   W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera, patrona kapłanów, w modlitwie polecamy duszpasterzy, w szczególności ks. Proboszcza. W tym dniu po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej i przedstawicieli wszystkich wspólnot.

   W piątek święto Przemienienia Pańskiego.

   W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o spotkaniu Honorowej Straży NSP Jezusa w czwartek o godz. 15.00, w piątek odwiedziny chorych, a w sobotę Nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

   Dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z oś. Zielińskiego blok 1 i 5

   W sobotę na Mszy św. o godz. 6.30 będziemy dziękować Panu Bogu za BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO. Po Mszy Świętej będzie możliwość błogosławieństwa relikwiami, otrzymania książeczki z modlitwami i „edmundowych pierników”.                         

   W tym roku Piesza Pielgrzymka z Jarosławia do Jodłówki odbędzie się w sobotę, 4 września. Zapisy rozpoczną się 9 sierpnia.

   Burmistrz Miasta Jarosławia zachęca do udziału w akcji szczepień, która zostanie przeprowadzona w dniach 3 i 4 sierpnia br. w godzinach 9.00-15.00 na ulicy Grodzkiej w Jarosławiu, w ramach przedsięwzięcia „Ulica zdrowia”.

    Na zakończenie jeszcze informacja, dotycząca modernizacji naszej świątyni. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że posadzka w naszym kościele domaga się wymiany. 1 m2  płytki granitowej do naszego kościoła z materiałami i robocizną będzie kosztował ok. 330 zł. Cegiełki takiej wartości byłyby w księgarni, kancelarii parafialnej i w zakrystii. Mając duże zaufanie i życzliwość wykonawcy ten ogromny zakres prac planujemy rozpocząć już 23 sierpnia 2021 r. W związku z tym Msze św. w dni powszednie byłyby odprawiane w dolnym kościele pod prezbiterium, a w niedzielę na placu kościelnym albo w górnym kościele. To w zależności od pogody.