Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

    Od dziś w naszej parafii są i pozostaną wśród nas relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zachęcamy, aby po każdej Mszy św. oddać panu Bogu przez Jej pośrednictwo wszystkie, choćby najtrudniejsze sprawy.

   Jutro święto NMP Matki Kościoła – Oprócz Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00 oraz o 7.00 w kaplicy dodatkowe Msze św. o godz. 8.00 i 9.30. Codziennie o godz. 17.00 Majówki – zachęcamy wszystkich do pielęgnowania pięknych tradycji polskiej pobożności.

   We środę 26 maja naszą modlitwą otaczamy wszystkie mamy. Wraz z powstającym chórem, zapraszamy na majówkę i uroczystą Mszę Świętą. Osoby, które mają walory głosowe i chciałyby upiększać uroczystości swoim śpiewem, przy czujnym uchu Magdaleny Lipczyńskiej Gąsior, prosimy o kontakt z ks. Pawłem Serwańskim. 

   W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o  nowe powołania do życia kapłańskiego.

   W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

   Dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z 3 Maja, z kamienic i domów prywatnych.

   Za tydzień, w niedzielę 30 maja, w całym powiecie jarosławskim będzie trwała akcja „Jarosławskie Pola Nadziei” czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz zakupu specjalistycznych łóżek do Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Specjalnie oznakowani wolontariusze staną z puszkami przed sklepami i kościołami i za złożoną ofiarę będą dawać sztucznego żonkila lub pamiątkową naklejkę. Cel piękny i wartościowy, dlatego starajmy się wesprzeć tę cenną akcję na rzecz Hospicjum.