Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

    W środę o godz. 17.30 uroczyście rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ks. Arcybiskup zwraca się do nas wszystkich z prośbą i apelem, abyśmy dali dużą rangę tej duszpasterskiej Inicjatywie. Tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 100-lecie oddania Ojczyzny naszej Sercu Jezusa. Centralna Nowenna przy całodobowym wystawieniu Najświętszego Sakramentu będzie się odbywać w kościele św. Mikołaja w jarosławskim Opactwie. W środę od 21, tj. Od Apelu adoruje nasza parafia. Zapraszamy wszystkich. 

   W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało – porządek Mszy świąteczny, bez 12.15, po Mszy św. o 11.00, procesja do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Prosimy o ich przygotowanie: pierwszy ołtarz – Żywy Różaniec i Rada Parafialna, drugi – Odnowa w Duch Świętym, trzeci – Kręgi Rodzin i Oaza, czwarty – Rodziny z Róży Rodzin. W czasie oktawy codziennie po Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa procesje dookoła kościoła.

   Jutro zakończenie nabożeństw majowych, od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

   W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o odwiedzinach chorych i spowiedzi. Rozpoczynamy spowiedź o godz. 16.30. W sobotę od godz. 15.00 adoracja w kościele i Nabożeństwo Pierwszo-sobotnie.

   Dziękujemy za dyżur przy sprzątaniu i prosimy w sobotę parafian z ul. Poniatowskiego, z bloków 17 i 19.

   Za tydzień składka na WSD.

   Trwają Jarosławskie Pola nadziei. Liczy się każdy gest, każda złotówka. Niech nie braknie nam Wyobraźni Miłosierdzia, która pozwala zrozumieć ogromne problemy ludzi, którzy nie mogą samodzielnie funkcjonować. Pomóżmy Hospicjum przy ul. Sanowej w Jarosławiu.

   Za tydzień pod naszym kościołem Młodzież będzie zbierać na remont Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nienadowej oraz Dom Dziecka ‘’Nasz Dom Dzieciątka Jezus’’ w Rudniku nad Sanem.