Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.

    W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dodatkowa Msza św. o godz. 9.30.

   W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po dodatkowej Mszy o godzinie 7:30, a więc ok. godziny 8.00, o 16.00 dla dzieci, o godz. 17.15 oraz o godz. 19.00.

   W niedziele o 15.00 Gorzkie Żale połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm.

    Nie będzie specjalnej świątecznej spowiedzi parafialnej, zapraszamy do konfesjonałów rano i wieczorem, a w niedziele w trakcie Mszy świętych.

   W Wielki Wtorek – 30 marca – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Naszemu Pasterzowi bardzo zależy, aby codziennie jedna Parafia w diecezji trwała przed Najświętszym Sakramentem. W gazetce na str. 4 jest rozpiska kto i kiedy adoruje. W kolorze fioletowym jest podana godzina adoracji na Wielki Wtorek, a w kolorze czerwonym – adoracji w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Adorację w ciemnicy podejmiemy spontanicznie. 

   Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. Ostatnia taca i przelewy na modernizację to łącznie 16.034,31 zł.                    

   Grupa Modlitewna św. Ojca Pio zaprasza na Mszę św.  23 marca (wtorek). Po Eucharystii spotkanie w sali eMka obok Kawiarenki.

   W środę o 18.00 Msza św. w 100 rocznicę urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Zapraszamy wszystkich, związanych z Ruchem Oazowym.

  W nocy z soboty 27 marca na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).

  Odwiedziny u chorych w poniedziałek, 29 marca, zapisy w zakrystii i kancelarii.

  Jest jeszcze do nabycia Gość Extra – wydanie specjalne o św. Józefie. W księgarni dostępne są też palmy, w tym te ręcznie tworzone przez panie z Grupy Rękodzieła działającej przy naszej parafii.

OGŁOSZENIA PRO – LIFE:

    19 marca w liturgiczną uroczystość św. Józefa rozpoczął się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się w Dzień Świętości Życia (19-25.03.). W każdy dzień zachęcamy do modlitwy w innej intencji (m.in. za rodziców, lekarzy, polityków, dziennikarzy…), odmawiając rozważanie oparte o list papieża Franciszka o św. Jozefie oraz Litanię do tego Świętego i modlitwę zaczerpniętą z „Evangelium Vitae”.

    25 marca to Dzień Świętości Życia!

    Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka poczętego – modlitwy „Dziesiątką Różańca” przez 9 miesięcy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem. W tym tygodniu 5 min. przed Mszą św.  będziemy odmawiać modlitwy w tej intencji.