Przed nami rekolekcje Parafialne. Nauki będą prowadzone od środy, rano o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. W piątek oprócz Nabożeństw Drogi Krzyżowej w kościele, planujemy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Wyruszy ona w piątek z placu kościelnego ok. godz. 19.00. i skieruje się w kierunku ul. ks. Lisińskiego, Sikorskiego, Poniatowskiego, Reymonta, Paderewskiego, Wilsona, Chłopickiego, Orłowicza na Osiedle Kopernika. Drogą wewnętrzną obok bloku ul. 3 Maja 37 przejdzie w kierunku os. Prośbów, później Gottfrieda, Przemyską i stamtąd na plac kościelny. Prosimy, aby każdy  zabrał ze sobą lampion, który po nabożeństwie zostawi na placu kościelnym, np. przed figurą Pana Jezusa. Takie lampiony są u nas w księgarni. Spotkanie młodzieży w sobotę o 19.00, pełny plan rekolekcji na stronie parafii i w gablocie przy parkingu.

   16.02 (wtorek) Bractwo Szkaplerzne zaprasza na indywidualną adorację Serca Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Serca Matki Bożej Szkaplerznej w kaplicy w dowolnym czasie dnia. Bożemu Sercu przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej zawierzamy naszą Parafię, ks. Proboszcza i Kapłanów oraz dusze w czyśćcu cierpiące. 

   Dziękujemy za dyżur w kościele i prosimy parafian z ul. Przemyskiej, blok 13 i 19.

   Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

   W tym tygodniu Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 18.00. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Rodzice powinni się jednak zatroszczyć, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zaleca się, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem.

   Od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

   W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godzinie 8.00  i 17.15, a w niedziele o 15:00 Gorzkie Żale. Za udział w obu tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci za uczestnictwo w tym Nabożeństwie będą otrzymywać specjalne obrazki.

   W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Cały tekst w dodatku do naszej gazetki i w kaplicy na plebanii.

   Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu zaprasza do wzięcia udziału w naborze i rekrutacji  do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021. Nabór i rekrutacja zaczynają się od 17 lutego. Informacje na stronie Urzędu Miasta oraz stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebooku.