Bogu niech będą dzięki za błogosławiony czas Rekolekcji Wielkopostnych. Szczerze dziękujemy również naszemu Duchowemu Przewodnikowi, O. Markowi, który prowadził nas drogą nawrócenia i powrotu do Boga. Bóg zapłać Ojcze!

    W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po dodatkowej Mszy św. o godz. 7.30, czyli ok. godziny 8.00, o 16.00 dla dzieci, o godz. 17.15 oraz o godz. 19.00, prowadzona przez Oazę, Odnowę w Duchu Świętym i być może inne wspólnoty.

     W niedziele o 15.00 Gorzkie Żale połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci za uczestnictwo w Nabożeństwach wielkopostnych będą otrzymywać specjalne obrazki.

     W czwartek po wieczornej Mszy św. nasz Rekolekcjonista zaprasza nas wszystkich na spotkanie z Prezesem Stowarzyszenia ODRODZENIE. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do wszystkich zainteresowanych duchową odnową i powrotem do wartości w naszej Ojczyźnie. Nie wystarczy tylko widzieć. Trzeba działać.

     W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Cały tekst był dodawany do poprzedniej gazetki, jest też dostępny w kaplicy adoracyjnej na plebanii.

     W zakrystii jak i w księgarni są już świece Caritas i po raz pierwszy miód. Nabywając czy to świece, czy też miód wspieramy rozliczne dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Polska.

      27 lutego obchodzimy 34. rocznicę śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W tym dniu o godz. 18.00 Oaza i Domowy Kościół przy naszej parafii NMP Królowej Polski włączą się w celebrowanie Eucharystii, jako dziękczynienia za życie ks. Franciszka Blachnickiego, z prośbą o Jego rychłą beatyfikację.  

      Prosimy i apelujemy o korzystanie z sakramentu pojednania, księża są w konfesjonale podczas każdej Mszy św. w tygodniu i w niedziele.

     Dziękujemy za dyżur w kościele i prosimy parafian z ul. Przemyskiej, z bloków 21 i 23.

      Za tydzień składka do puszek na misje ad gentes.

      Za tydzień NIEDZIELA WIELKIEJ PROMOCJI inicjatywy New Pastoral, mającej na celu powstawanie małych grup domowych w naszej parafii.

      Gorąco apelujemy i prosimy, abyśmy zaangażowali się wszyscy w pomoc ludziom pogrążonym w nałogu alkoholowym. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiona księga, w której możemy wpisywać duchowe dary w tej intencji, np. post, modlitwę, czasową lub stałą rezygnację ze spożywania alkoholu.

Oferujemy korepetycje z matematyki dla dzieci i młodzieży w godzinach 13:00-15:00, zapisy w księgarni.