Dzisiaj, podczas Mszy o godz. 16:00, harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie można zabrać je do naszych domów. Światło będzie wystawione w tygodniu w kaplicy na plebani.

W naszym kościele spowiedź codziennie od 6.30 do 7.30 i popołudniu od 17.00 do 19.30. W dzień wigilii od 6.00 do 8.00.

W środę rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a w czwartek – dzień jego imienin. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.

W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Pamiętajmy, aby Wigilię rozpocząć modlitwą i odczytaniem Ewangelii wg. św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa. W dzisiejszej gazetce wkładka z obrzędem wieczerzy wigilijnej. Pasterka odbędzie się tradycyjnie o północy i ze względu na pandemię będzie jeszcze Msza Pasterki o 22.00.  Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym wyjątkowym dniu można uzyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio lub telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.

W sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka przeznaczona na dom EMAUS, Księży Emerytów, WSD i UPJPII w Krakowie.

Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia i na św. Szczepana o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i o 16.00. W niedzielę po Bożym Narodzeniu, jak i na Nowy Rok Msze św. w zwyczajnym świątecznym porządku – będzie jeszcze odprawiana tzw. osiemnastka.

W pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu Święto św. Rodziny. W tym dniu błogosławieństwo rodzin.

Burmistrz Miasta Jarosławia ogłasza dodatkowy nabór do Dziennego Domu i Klubu „Senior+”, które rozpoczną działalność 1 stycznia 2021 r. Są jeszcze wolne miejsca w obu placówkach. Dzienny Dom zlokalizowany jest na Placu Mickiewicza 18, a Klub na os. Jagiellonów 1. O przyjęcie do Placówek mogą ubiegać się mieszkańcy Jarosławia, którzy nie są aktywni zawodowo i ukończyli 60 rok życia. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronach internetowych Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz na plakatach.

Młodzież Oazowa z naszej parafii proponuje wsparcie osobom w potrzebie. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z pomocy naszych Oazowiczów w zakupach lub pracach domowych, proszony jest o wrzucenie kartki z imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu do skrzynki, która znajduje się w księgarni św. Maksymiliana i w Kawiarence przy naszej parafii. Chętnie pomożemy każdemu potrzebującemu, zarówno w okresie świątecznym jak i późniejszym. W gazetce jest o tym ulotka.   

Wychodząc z kościoła możemy zaopatrzyć się w opłatki, świece Caritas i sianko na stół wigilijny.

Przypominamy, że w dwa dni świąteczne, w Boże Narodzenie i na św. Szczepana nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy:

– w niedzielę 6 grudnia wsparli Kościół na Wschodzie (do puszek zebrano 2.695,15 zł), – w ub. niedzielę okazali pomoc ubogim (puszki – 2.852,19 zł), – wspomogli modernizację naszej świątyni – ostatnia taca i przelewy 18.294,50 Dziękujemy też Ofiarodawcom, którzy nasze dzieła charytatywne wspierają poprzez wpłaty na konto bankowe. Niech Bóg nas błogosławi.