Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

W dni powszednie Adwentu będą sprawowane roraty o godz. 6.15. Zachęcamy do uczestnictwa. W tym roku roraty w naszym kościele będą transmitowane przez radio i telewizję FARA

Zachęcamy do spowiedzi świątecznej. W tym roku ze zrozumiałych względów nie będzie spowiedzi tuż przed Świętami. Spowiadamy się podczas Mszy św. zarówno w dni powszednie, jak i świąteczne w salach przy wejściu. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na koniec Adwentu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o odwiedzinach chorych i spowiedzi pierwszopiątkowej.

W I sobotę miesiąca zapraszamy Żywy Różaniec oraz wszystkich Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na czuwanie i dzień skupienia. Zaczynamy Mszą św.
o godz. 15.00.

Dziękujemy za dyżur w kościele i prosimy parafian z Kopernika blok 9 kl. 1,2,3.

Za tydzień składka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.

W Niedzielę 6 grudnia podczas Mszy o godz. 11:00 zostaną poświęcone i wręczone książeczki i medaliki dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.  Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.

Ministrantów, dziewczyny ze scholii oraz dzieci, które pięknie odmawiały Różaniec w październiku i potwierdziły to złożeniem kartek różańcowych w księgarni serdecznie zapraszamy 6 grudnia na Mszę św. o 11.00 i spotkanie ze św. Mikołajem w Auli Fatimskiej.

W ostatnim czasie na konto bankowe Parafii od kilku osób wpłynęły ofiary na działalność charytatywno-opiekuńczą, na dożywianie osób ubogich i bezdomnych. „BO BYŁEM GŁODNY…” Jeszcze raz wielki Bóg zapłać! Niech Miłosierny Bóg wszystkim błogosławi.

Katechezy przedmałżeńskie on-line zapisujemy się telefonicznie – 882 324 158 lub w Księgarni – Maksymilian

W zakrystii i księgarni otwartej w tygodniu od 9.00 do 17.00 i po każdej rannej i wieczornej Mszy św. są już opłatki na stół wigilijny – ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na pilne potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać! 

Kto by chciał się dołożyć do paczek świątecznych i pomóc przygotować Wigilię dla potrzebujących to może uczynić to wpłacając pieniążki na konto parafii 54 9096 0004 2001 0000 1889 0001 z dopiskiem „pomoc świąteczna”. Można też przynosić ofiary na ten cel do księgarni bądź wrzucać do skarbonki kościelnej lub w kaplicy. Gdyby ktoś miał możliwość podarować np. owoce, warzywa, konserwy, cukier to prosimy to składać najlepiej w kaplicy na plebanii albo w naszej Betanii Lawendowej. Za dwa tygodnie pod kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na ten cel.