Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W tym dniu składka na potrzeby misji.

Dzisiaj wspominamy św. Łukasza Ewangelistę, modlimy się w intencji służby zdrowia. Imieniny obchodzi m.in. ks. Łukasz – duszpasterz akademicki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich solenizantach.

Dziś po każdej Mszy św. wpieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli pomagamy kształcić zdolną młodzież z ubogich rodzin. Natomiast za tydzień razem z Fundacją „Kreatywność Pro Bono” po Mszach Świętych pomagamy utworzyć mural patriotyczny z Żołnierzami Niezłomnymi. Na muralu znajdzie się: Rotmistrz Witold Pilecki, generał August Fieldorf „Nil”, major Zygmunt Szendzielarz „Łupaszko”, Danuta Siedzikówna „Inka” oraz major Franciszek Przysiężniak „Ojciec Jan”.

Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary na modernizację – ostatnia taca i przelewy to łącznie 21.167,50 zł.

W poniedziałek spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym o godz. 16.30 w kaplicy na plebanii.

W piątek, 23 października wieczorne Nabożeństwo, Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową przeżywamy razem z Ojcem Pio. Zapraszamy wszystkich. Intencje będziemy składać przed Ołtarzem.

W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 24 na 25 października zmiana czasu na zimowy (z 3.00 na 2.00).

Dziękujemy za dyżur w kościele i prosimy parafian z Kopernika, blok 4 kl. 4,5.

W związku z nasileniem pandemii Metropolita Przemyski ks. Abp Adam Szal udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Wszystkie Msze św. z naszego kościoła  będziemy transmitować przez parafialną stronę internetową.

W związku z obostrzeniami w czerwonej strefie, które weszły w życie od dnia 17 października, w naszym kościele będzie mogło jednorazowo przebywać 250 osób z zachowaniem obowiązujących przepisów: odstępu między osobami, zakrycia twarzy i nosa maseczką oraz dezynfekcji rąk.

W kościele są wyłożone kartki wypominkowe na imiona zmarłych, za których będziemy modlić się na różańcu przez cały listopad. Prosimy uwzględnić konkretną datę zapisaną na poszczególnych kartkach. Wypełnione kartki możemy wrzucać do skarbonek z tyłu przy filarach i tradycyjnie do skrzynki przy ołtarzu Świętego Jana Pawła II.