Dzisiaj 2. niedziela miesiąca – modlitwą i ofiarą wspieramy modernizację naszej świątyni. 

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa Czerwcowe połączone z Różańcem o ustanie epidemii i procesja Eucharystyczna o godz. 17.15.

W poniedziałek o 16.30 spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.

W poniedziałek, wtorek i środę o godz, 16:00 spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

We wtorek o godz. 15.00 Bractwo Szkaplerzne zaprasza do kaplicy na adorację Serca Pana Jezusa oraz na krótkie spotkanie.

W środę po Mszy wieczornej spotkanie Róży Rodzin Matki Bożej Jamneńskiej. Rodziny chętne do wstąpienia do Róży serdecznie zapraszamy.

Również w środę na Nabożeństwie Eucharystycznym o godz. 17.15 Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci, które obchodzą w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii św.

W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, zapraszamy wszystkich do kościoła na Mszę św. o godz. 17.00. Po Eucharystii błogosławieństwo dzieci połączone z rozdaniem obrazków i cukierków. O godz. 18.30 księża z Najświętszym Sakramentem przyjadą przed Ołtarz na Osiedlu Prośbów i tam odprawią stację pierwszą. Około 18.50, również samochodem, przyjadą na Osiedle Kopernika, o 19.10 zatrzymają się na Osiedlu Reymonta i na końcu na osiedlu Kalinki by odprawiać kolejne stacje.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dodatkowa Msz św. o godz. 9.30. Od godz. 16:00 spowiedź święta dla dzieci i rodziców przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

W sobotę – święto Niepokalanego Serca Matki Najświętszej. W naszej Parafii o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 Pierwsza Komunia św.

Tradycyjnie kościół na niedzielę przygotowują rodzice dzieci komunijnych. Dziękujemy za dyżury z ubiegłego tygodnia.

            Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę w tym roku będzie miała wyjątkowy charakter, odbędzie się w formie sztafety. Grupa Świętego brata Alberta będzie pielgrzymowała 2 dni, wyruszymy jak zawsze 5 lipca z kościoła Matki Bożej Królowej Polski i będziemy pielgrzymowali do Białobrzeg tam nastąpi rozwiązanie pielgrzymki i powrót do domu. Kolejnym dniem pielgrzymowania przewidzianym dla naszej grupy będzie dzień 12 lipca Wyruszymy rano spod kościoła Matki Bożej Królowej Polski autokarami dojedziemy do Książa Wielkiego stamtąd pieszo przejdziemy to Rokitna następnie wrócimy do Jarosławia autokarami. Bardzo proszę by chęć udziału w pielgrzymce zgłaszać osobiście do księdza Mariusza Woźnego pod numer telefonu 512799743. W pielgrzymce będzie mogło wziąć udział 150 osób. Zapraszamy – czekamy i  mamy nadzieję!

Osoby, które chcą w najbliższym czasie zawrzeć związek małżeński, a nie mają wymaganych katechez prosimy, aby skontaktowały się z księgarnią tel. 882 324 158.

W naszej gazetce i na Facebook-u została zamieszczona prośba o wsparcie dla rodziny z niemowlakami która z powodu pandemii nie mogąc wrócić do swojego kraju zatrzymała się w naszej Parafii. Na prośbę naszych czytelników za tydzień przed naszym kościołem będzie zorganizowana zbiórka dla emigrantów z Gruzji i Ukrainy, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji.