Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Wraz z dniem dzisiejszym w kościołach nie obowiązuje limit osób. Wszyscy na Mszę św. mogą przyjść z zachowaniem obowiązku  zakrywanie ust i nosa.

Od niedzieli 7 czerwca zostaje odwołana dyspensy od obowiązku uczestniczenia  w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Przypominamy, ze Ci którzy dobrowolnie opuszczą mszę św. dopuszczają się grzechu ciężkiego.

Dziś Nabożeństwem o 17.15 zakończenie nabożeństw majowych. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwo Czerwcowe połączone z Różańcem o całkowite ustanie pandemii koronowirusa w naszym kościele codziennie, również w niedziele i święta o godz. 17.15

Jutro w święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.30.

We wtorek spotkanie dla ministrantów o godz. 16:00.
W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

Również w czwartek spotkanie dla lektorów o godz. 16.00, a po Mszy wieczornej katecheza dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Zapraszamy na spotkanie w kościele. Wcześniej zapraszamy na nabożeństwo i Msze świętą.

Od czwartku również wznawiamy nauki przedślubne, które  odbywać się będą w każdy I czwartek miesiąca.

Natomiast o godz.18.00 Msza św. za Dzieło Pomocy Powołaniom, a po Mszy spotkanie dla członków w kaplicy.
W Pierwsze Piątki Miesiąca wprowadzamy dodatkowa Mszę św. o godz. 7.30. Po Mszy św. Droga Krzyżowa prowadzona przez Wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej na zewnątrz wzdłuż stacji, natomiast w razie nie pogody w kościele.

W pierwszy piątki miesiąca wznawiamy posługą sakramentalną u chorych i w podeszłym wieku. Spowiedź od godz. 16.30

Przy okazji I piątku przypominamy wiernym, że okres przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym, w tym roku obejmuje czas do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. do 7 czerwca. Zachęcamy tych, którzy w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i Eucharystii.

Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy parafian z ul. Zielińskiego bl. 1 i 5. Dziękujemy za dyżury z ubiegłego tygodnia.

W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

Za tydzień wznawiamy Zmianę Tajemnic Różańcowych.

Już można się zapisywać na kolonie nad Morzem Bałtyckim- Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i pokoleniem dziadków na tradycyjną już Kolonię w Mikoszewie. Zapisy w księgarni.