Ojciec Święty Franciszek w dniu 3 kwietna 2020 r. mianował Księdza Prałata Krzysztofa Chudzio, proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczucia NMP w Jasienicy Rosielnej biskupem pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej. Księdza biskupa nominata polecajmy w naszych modlitwach.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna wielki tydzień – czas bezpośredniego przygotowania do Paschy Chrystusa.

O 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o godz. 20.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej transmitowanej z naszego kościoła na parafialnej stornie internetowej.

Spowiedź w naszym kościele jest możliwa tylko i wyłącznie o umówionej godzinie. Wszyscy, którzy chcą się wyspowiadać muszą wcześniej zadzwonić i zapisać się na konkretną godzinę. Podajemy nr tel. 882 324 158. Księża będą spowiadać w pomieszczeniach kościelnych po obu stronach wejścia oraz gdy zajadzie potrzeba: w zakrystii, w świetlicy i kancelarii. Spowiedź potrwa do Wielkiej Środy włącznie. Możliwość spowiedzi podczas Mszy św. jest ograniczona tylko do 5 osób. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup przypomina, że „żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyrażony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie i któremu towarzyszy stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych”.

Czas wielkanocnej komunii św. trawa od środy popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (czyli do 8 czerwca). Mamy nadzieję że do tego czasu Pan Bóg okaże nam miłosierdzie i uwolni nas od epidemii. Wtedy będzie można spokojnie przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię świętą.

Od Wielkiego Czwartku rozpocznie się ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE                                                                                                                        

     „Triduum” to dosłownie trzy dni w czasie których przeżywamy największe wydarzenia w historii świata – dzieło naszego odkupienia przez mękę śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania

DZIEŃ PIERWSZY – MISTERIUM CHRYSTUSA UKRZYŻOWANEGO

WIELKI CZWARTEK

O godz. 9.00 zapraszamy na transmisję Ciemnej Jutrzni – modlitwy Liturią Godzin.

O godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej, która ma nam przypomnieć Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus dał nam swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina, ustanawiając równocześnie sakrament Kapłaństwa. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do północy.

O godz. 21.00 – transmisja adoracji prowadzonej przez kapłanów.

O godz. 23.00 – różaniec.

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu, gdy „Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha” Kościół powstrzymuje się od sprawowania Najświętszej Ofiary, jest tylko udzielana Komunia święta. Liturgia ukazuje nam tajemnicę wywyższenia Syna Bożego przez Krzyż, który jawi się jako znak zwycięstwa i największej miłości. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch lekkich.

O godz. 9.00 – zapraszamy na transmisję Ciemnej Jutrzni – modlitwy Liturią Godzin.

O godz. 15.00 – transmisja Drogi Krzyżowej i pierwszy dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.

O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, która zakończy się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

DZIEŃ DRUGI – MISTERIUM CHRYSTUSA POGRZEBANEGO

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie rozpocznie się śpiewem Gorzkich Żali i potrwa całą noc.

O godz. 21.00 – transmisja adoracji prowadzonej przez kapłanów.

WIELKA SOBOTA

W tym dniu nie odprawia się Mszy św. ani nie sprawuje żadnej innej liturgii. W ciszy i skupieniu trwamy przy Grobie Chrystusa, aby wielka tajemnica Jego śmierci mogła głęboko zapaść się w nasze serca, zanim będziemy uroczyście obchodzić Jego Zmartwychwstanie podczas Wigilii Paschalnej.

Zgodnie z wieloletnią tradycją zachęcamy do zachowania postu.

O godz. 9.00 – zapraszamy na transmisję Ciemnej Jutrzni – modlitwy Liturią Godzin.

W Wielką Sobotę nie organizujemy tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Prosimy wiernych, aby w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone Błogosławieństwo stołu, którego formuła dostępna jest do pobrania na stronie internetowej naszej parafii.

O godz. 12.00 – transmisja modlitwy oraz życzeń ks. Proboszcza do parafian.

O godz. 15.00 – transmisja nowenny do Miłosierdzia Bożego.

DZIEŃ TRZECI – MISTERIUM CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO

Zgodnie z bardzo dawną tradycją ta noc jest czuwaniem na cześć Pana. Kościół oczekuje Zmartwychwstania Pańskiego i daje nam najpiękniejszą i najbogatszą liturgię w ciągu całego roku.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 i doprowadzi nas do radości świąt Zmartwychwstanie Pańskiego.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

O godz. 6.00 – Rezurekcja. Na początku Eucharystii kapłan wyjdzie przed kościół i udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej parafii. Nie będzie procesji rezurekcyjnej a jej miejsce zastąpi bicie dzwonów.

Kolejne transmisje Mszy Świętych o godz. 9.30, 11.00, 12.15 i 16.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00 – intencja tej Mszy zostanie odprawiona podczas rezurekcji.

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów oraz zarządzeniem naszego ks. Arcybiskupa Adama Szala, podczas celebracji nabożeństw Triduum Paschalnego w kościele są obecni tylko i wyłącznie członkowie asysty liturgicznej. Pozostałych wiernych prosimy o łączność duchową za pomocą transmisji na stronie internetowej naszej parafii. Również podczas adoracji w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób. Prosimy bezwzględnie stosować się do tego ogłoszenia.

Aby zrozumieć powyższe ogłoszenie, dowołajmy się do dzienniczka św. siostry Faustyny: Dziś lekarz zdecydował, że mam nie chodzić na Mszę św. tylko do Komunii św., gorąco pragnęłam być na Mszy św., jednak spowiednik zgodnie z lekarzem powiedział, aby być posłuszną: – wolą Bożą jest, aby Siostra była zdrowa i nie wolno Siostrze się w niczym umartwiać, niech Siostra będzie posłuszna, a Bóg Siostrze to wynagrodzi. Czułam, że te słowa spowiednika, to są słowa Pana Jezusa i chociaż mi żal było opuszczać Mszy św., gdyż mi Bóg udzielał łaski, że mogłam widzieć małe Dziecię Jezus, ale jednak posłuszeństwo przekładam ponad wszystko.

„Pogrążyłam się w modlitwie i odprawiłam pokutę, wtem nagle ujrzałam Pana, który mi rzekł: – córko Moja, wiedz, że większą chwałę oddajesz Mi przez jeden akt posłuszeństwa, niżeli przez długie modlitwy i umartwienia. O, jak dobrze jest żyć pod posłuszeństwem. Żyć w świadomości, że wszystko co czynię jest miłe Bogu” (Dzienniczek, 894).

W środę po wieczornej Mszy św.  do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Poniatowskiego bl. 17 i 19. Dziękujemy za dyżury z ubiegłego tygodnia.

W księgarni do nabycia baranki i paschaliki na stół świąteczny. Wszelkie ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na  Caritas.