W tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przypada w niedzielę i w związku z tym liturgiczne obchody zostają przeniesione na sobotę, 2 maja.

  Uroczystości Odpustowe w naszej parafii  będziemy obchodzić w tym roku w najbliższą sobotę. Porządek Mszy św. w tym dniu niedzielny: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15. 16.00 i 18.00. Słowo Boże będzie głosił wieloletni Rektor Seminarium Księzy Michaelitów, a obecnie proboszcz Sanktuarium w Prałkowcach ks.  Tadeusz Musz.

 Biskupi diecezjalni podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

W niedziele z okazji 3- Go Maja we Mszy św. o godz. 11.00 uczestniczyć będą władze miasta i powiatu w osobach p. Burmistrza i p. Starosty.

Nabożeństwa Majowe w tym roku łączymy z modlitwą o ustanie epidemii koronowirusa i odprawiamy codziennie przed Najświętszym Sakramentem, również w niedzielę o godz. 17.15

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

We środę św. Katarzyny Sieńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

Dzisiaj, w ostatnim dniu Tygodnia Miłosierdzia, ofiarą do puszek wspieramy dzieła CARITAS.  Ze względu na stan epidemii dzisiaj wolontariusze będą mieli otwarte puszki.

Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do Wszystkich, którzy w tym trudnym czasie wspierają materialnie utrzymanie naszego kościoła.

Do sprzątania kościoła w piątek prosimy parafian z ul. Legionów bl.20 kl. 1,2,3.Dziękujemy za dyżury z ubiegłego tygodnia.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która  rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00.

Odwołane są wizyty u chorych.

Tradycyjnie w  piątek zapraszamy na adorację. Prosimy przynieść do  poświecenia olej, wodę i sól.

Osoby, które chciałby przekazać 1 % podatku na naszą Parafię i skorzystać z pomocy w rozliczeniu proszone są o pozostawienie rozliczeń za 2019 i 2018 rok wraz z numerem telefonu w księgarni Św. Maksymiliana. KRS 0000296159.

Ogłoszenie  Katechetów Szkół Średnich- W czwartek 30 kwietnia 2020 r. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich maturzystów, dyrekcje, nauczyli, rodziny i znajomych na uroczystą Mszę świętą wieńczącą okres nauki w szkołach średnich. Podczas Mszy św. złożymy Bogu dziękczynienie za otrzymane od Niego łaski oraz za trud i poświecenie  rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Ta Eucharystia będzie również gorącą prośbą o potrzebne dla Was dary Ducha Świętego na czas egzaminów i wyboru swojej drogi życiowej. Transmisja uroczystości na stronie:   https://krolowajaroslaw.pl/transmisja/. Uroczystość Pierwszej Komunii św.  i Bierzmowania  odbędą się dopiero po wznowieniu nauki w szkołach.
Nowe terminy zostaną ustalone we współpracy z rodzicami

https://krolowajaroslaw.pl/transmisja/.