Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o  możliwości codziennego zyskiwania odpustu  pod zwykłymi warunkami.  Dziś o 15.00 Godzina Miłosierdzia transmitowana przez naszą stronę internetową.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. Za tydzień  składka do puszek na potrzeby Caritas. W naszym kościele i w kaplicy są skarbonki na ofiary dla potrzebujących, Parafia wraz ze Stowarzyszeniem Nowa Kultura codziennie wydaje ok 20 posiłków w opakowaniach.

Zachęcamy wszystkich do codziennej, gorliwej modlitwy błagalnej o ustąpienie tej groźnej epidemii. W naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Różaniec św. Zachęcamy do łączenia się z nami w kościele przez internat. Zachęcamy do przychodzenia do świątynni oczywiście z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

W czwartek  św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy parafian z ul. Poniatowskiego bl.37, kamienic i domów prywatnych. Dziękujemy za dyżury z ubiegłego tygodnia.

Osoby, które chciałby przekazać 1 % podatku na naszą Parafię i skorzystać z pomocy w rozliczeniu proszone są o pozostawienie rozliczeń za 2019 i 2018 rok wraz z numerem telefonu w księgarni Św. Maksymiliana. KRS 0000296159.

Od jutra zmieniają się rozporządzenia związane z epidemią. Na jednej Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć 95 osób. Oczywiście przychodzimy w maseczkach. Zdejmujemy je tylko na czas przyjęcie Komunii św.

Spowiedź odbywa się w czasie każdej Mszy św. w Oratorium bł. Jana Balickiego, które znajduję się przy wejściu po lewej stronie kościoła.

Bardzo dziękujemy tym wszystkich, którzy wspierają materialnie parafie w tym bardzo trudnym czasie. Najlepszym sposobem przekazywania ofiar w trwającej epidemii są przelewy bankowe. Serdecznie Bóg zapałać.  

Dziś po Każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia we wszystkich intencjach, a szczególnie prośmy o ustanie epidemii koronowirusa.