W najbliższą niedzielę tj. 23.02. Grupa Modlitewna św. Ojca Pio o godz. 9.00 zaprasza na różaniec i Mszę św.

   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Trzeźwości. Weźmy sobie do serca troskę o trzeźwość naszego Narodu. W dzisiejszej gazetce informacje o spożywaniu alkoholu przez młodzież.

   We wtorek o 16.00 spotkanie dla ministrantów, a w czwartek po Mszy wieczornej dla lektorów.

   Rodziców i dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej zapraszamy we wtorek na Msze świętą o 18.00,  a po niej na spotkanie.

   Obrzędem posypania głów popiołem w najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. odprawimy: o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 16.00 i 18.00.  i o godz. 7.00 w kaplicy. Poświęcony popiół zanieśmy naszym chorym. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje nas post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch lekkich. Ofiary zbierane w Środę Popielcową będą przeznaczone na Caritas jako „Jałmużna Wielkopostna”. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego zostanie wystawiony kosz na trwałe produkty żywnościowe i środki chemiczne dla potrzebujących z naszej parafii.

   W piątki Wielkiego Postu dodatkowa Msza poranna o 7.30, a po niej Droga Krzyżowa. Kolejne Drogi Krzyżowe o 16.00 dla dzieci, o 17.30 i o 19.30. Wyjątek stanowi najbliższy piątek, z racji miejskiej Drogi krzyżowej, która rozpocznie się o 19.30.

   Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.

   Od Środy Popielcowej rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi MICHALITA KS. Robert Ryndak. Plan rekolekcji w gazetce. W tych dniach będą tez spotkania rekolekcyjne dla uczniów ze szkół średnich.

      Do sprzątania kościoła prosimy parafian z os. 3-go Maja blok 35 kl. 1 i 2. Dziękujemy za dyżury z ubiegłego tygodnia.

      W każdy poniedziałek od godz. 16.30, pomagamy w rozliczaniu PIT, tym którzy będą chcieli przekazać 1 % podatku na nasze Stowarzyszenie. Prosimy wziąć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w ubiegłym roku – informacje te będą niezbędne do wysłania zeznania drogą elektroniczną.

Zapraszamy młodzież na SMAP, który w tym roku odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 w Błażowej. Obowiązkowe spotkania przed wyjazdem 16 i 23 marca 2020. Zapisy w księgarni św. Maksymiliana.  

   Zapraszamy na rekolekcje małżeńskie w naszej parafii. Szczegóły na stronie internetowej i Facebook-u naszej parafii.