Dziś Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek napisał, że Niedziela Słowa Bożego jest odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do umacniania więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność. Celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchuj, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności.

Od poniedziałku wznawiamy kolędę duszpasterska. W poniedziałek planujemy zakończyć kolędę na ul. 3-go Maja, we wtorek na ul. Reymonta 2 i w środę na os. Kopernika.

We wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. W piątek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

W środę Mszą św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem abpa Mokrzyckiego w Kolegiacie zostanie zainaugurowany Rok św. Jana Pawła II. Pół godziny wcześniej program artystyczny.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe godz. 17.30

W najbliższą niedziele święto Ofiarowania Pańskiego i poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego w naszej archidiecezji. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii Radio Fara. Po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć Radio, które pod nazwą Ave Maria powstało w naszej parafii. Również w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na Uroczysty Koncert Kolęd w wykonaniu chóru i solistów Zespołu Szkół Muzycznych w Jarosławiu.

Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Przemyskiej blok 27 i domy prywatne. Dziękujemy za dyżury z ubiegłego tygodnia.