Jurto w naszej parafii adwentowa spowiedź od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.30. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

Również jutro rocznica Święceń biskupich ks. Abp. Adama Szala, a we wtorek dzień jego imienin – pamiętajmy o modlitwie.

Słowo „wigilia” oznacza czuwanie. Taki był i jest zwyczaj w Kościele, że w dzień poprzedzający ważne wydarzenie obowiązywał post oraz atmosfera skupienia i modlitwy. Także w naszych czasach, w Wigilię zgodnie z tradycją należy zachować post i wstrzemięźliwość. Nie powinno się jeść pokarmów mięsnych oraz bezwzględnie należy unikać alkoholu. Wigilia jest czasem pojednania, pokoju, i oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wieczerzę należy rozpocząć modlitwą. Na początku odczytać fragment Pisma św. opisujący narodzenie Pana Jezusa. Potem następuje uroczysty moment dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Po łamaniu się opłatkiem pora zająć miejsca przy stole. Tradycja nakazuje, aby podczas wieczerzy było jedno wolne nakrycie, symbolizujące pamięć rodziny o tych, których już nie ma wśród żywych oraz wyrażające gotowość na przyjęcie kogoś opuszczonego. Podczas Wigilii śpiewajmy Kolędy.

Radosny obchód Świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy Mszą św. Pasterską. Jeszcze raz przeżyjemy wtedy radość, którą Anioł zwiastował pasterzom, że narodził się Zbawiciel. W uroczystość Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana, Msze św. według porządku niedzielnego.

Składamy serdeczne Bóg zapłać! Za ofiary złożone do puszek w ub. niedzielę na pomoc dla Ubogich i dla Kościoła na Wschodzie, zebrano 2.738,25 zł.

W piątek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – błogosławieństwo wina. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Kolędę czyli wizytą duszpasterskąu naszych Parafian planujemy rozpocząć w Święto Młodzianków czyli w sobotę 28 grudnia 2019 roku o godz. 9.00 równocześnie w 5 regionach: ul. Przemyska 13 , Os. Poniatowskiego 17 , Kalinki 1, Legionów 8 i Zielińskiego 1. W tym dniu planujemy odwiedzić po 30 rodzin w poszczególnych regionach. Tradycyjnie Ministranci dzień wcześniej zapowiedzą naszą wizytę i podadzą przybliżony czas odwiedzin. W inne dni tygodnia planujemy odwiedzić po 20 rodzin. Więcej informacji w gazetce.

W niedzielę św. Świętej Rodziny o godzinie 16.45 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek, przygotowany przez nasze kochane dzieci i młodzież oraz zaprzyjaźnionych muzyków pod opieką ks. Pawła Storka. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na radosne kolędowanie i uwielbienie Nowonarodzonego Jezusa!

5 stycznia planujemy opłatek parafialny. Zapraszamy wszystkich parafian i prosimy o zapisywanie się na listę. Będziemy w tym dniu gościć bpa. Stanisława. Spotkanie liderów grup w poniedziałek 30 grudnia po wieczornej Mszy sw. Zmiana Tajemnic Różańcowych w styczniu w II Niedzielę Miesiąca. tj. 12 stycznia 2020 r.