13 października 2019 -Dwudziesta Ósma Niedziela zwykła

Dziś Dzień Papieski i Pielgrzymka młodzieży do Przemyśla. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zapraszam do kawiarenki na Kremówki Papieskie.

   Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele modernizacji naszej świątyni – Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

   W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Małgorzatę Marię Alacoque, we wtorek św. Teresę od Jezusa (Wielką), we środę św. Jadwigę Śląską, we czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego. W piątek w święto św. Łukasza – modlitwą otoczmy naszego ks. Łukasza – duszpasterza akademickiego, wypraszając potrzebne dary za pośrednictwem świętego patrona.

   We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu podczas Nabożeństwa Różańcowego, a także w czasie Mszy świętej o godz. 18 będziemy modlić się za wszystkich rodziców, którzy doświadczyli straty dziecka. Po Mszy św. będzie można zapalić światełko pamięci. Do wspólnej modlitwy zaprasza grupa wsparcia dla rodziców po stracie, działająca przy naszej parafii.

   Również we wtorek spotkanie dla ministrantów o godz. 16:30, a dla lektorów o godz. 18:00 – Msza
i spotkanie.   

   W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Przełożonych Róż i ich Zastępców
 z Księdzem Proboszczem do Lawendy.

   W środę w Domu Ulgi w Cierpieniu w Jarosławiu u ks. Rząsy Mszą św. o godz.17.30 rozpoczną się spotkania formacyjne dla wolontariuszy, którzy chcą posługiwać chorym. Wszyscy, którzy chcieliby się włączyć w pomoc chorym, samotnym zarówno w domach jak i zakładach opieki leczniczej są bardzo mile widziani.

   W czwartek o godz. 7.15 zapraszamy młodzież i dzieci na Mszę Św. szkolną.

   W piątek o godz. 16.00 spotkanie OAZY dzieci. Po Mszy spotkanie Oazy młodzieżowej i Odnowy w Duchu Świętym.

   W sobotę o 9.00 próba dla scholii. O godz. 10.00 w parafii Chrystusa Króla rozpocznie się Kongres Biblijny dla archiprezbiteratu jarosławskiego. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy do uczestnictwa.

   Zapraszamy serdecznie wszystkich członków i sympatyków Dzieła Pomocy Powołaniom
 im. bł. ks. Jana Balickiego oraz zatroskanych o powołania kapłańskie i zakonne na doroczną pielgrzymkę do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu i Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, która odbędzie się w sobotę, 19 października 2019 r. Chętnych prosimy o zapisanie się w księgarence najpóźniej do środy.

   Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w dni powszednie o 17.30 a w niedzielę o 15.00. Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w 12 nabożeństwach październikowych – potwierdzeniem są obrazki, które odbieramy w zakrystii.

   Na stolikach pod chórem pojawiły się karteczki wspominkowe za zmarłych z datą kolejnych dni listopada – czytelnie wypełnione prosimy składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej. Przez listopad będziemy modlić się za poleconych zmarłych.

Jak wiemy, papież Franciszek ogłosił październik nadzwyczajnym miesiącem misyjnym, w związku z tym w następną niedzielę – Niedzielę Misyjną – będziemy gościć w naszej parafii ks. Karola Brysia – wieloletniego misjonarza w Kamerunie.

   Spotkanie Szkaplerzne w tym miesiącu odbędzie się 22 października w Święto Jana Pawła II po Koronce w kaplicy.