1. Dziś II Niedziela Miesiąca. Modlimy się i wspieramy materialnie nasza modernizację. Wielki Bóg zapłać za każde wsparcie. Zakres prac modernizacyjnych w najbliższym czasie obejmuje przede wszystkim: nowy ołtarz do odprawiania Mszy św., nową ambonkę, chrzcielnicę, dwa ołtarze boczne i nową granitową posadzkę w prezbiterium. Ponadto powstają płaskorzeźby obok Ołtarza głównego Matki Bożej Królowej Polski następujących Polskich Świętych: św. Wojciecha, św. Faustyny, bł. Karoliny, św. Brata Alberta, św. Maksymiliana i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Równocześnie rozpoczęliśmy prace przygotowawcze dla zupełnie nowej posadzki nie tylko w prezbiterium ale i w całym kościele.  Czeka nas  jeszcze wymiana ławek i konfesjonałów. Prosimy o duchowe i rzeczowe, materialne wsparcie tego ogromnie dużego zakresu prac.
2. W  środę Nowenna i wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP i wielki odpust na Kalwarii Pacławskiej, u ojców Dominikanów, w Leżajsku i wielu innych sanktuariach. W naszym kościele Msze św. jak w każdą niedzielę zaczynając od 6.30 i kończąc na 18.00. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
4. W piątek w kaplicy na plebanii po Koronce do Bożego Miłosierdzia spotkanie Bractwa Szkaplerznego.  
5. W sobotę wspominamy św. Jacka.
6. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Jodłówki, która odbędzie się w sobotę 7. września. Zapisy w księgarni św. Maksymiliana. Każdy pielgrzym przy zapisie powinien nabyć znaczek pielgrzyma w cenie 7 zł oraz bilet na drogę powrotną autobusem w cenie 10 zł. Zapisy na autokar tylko do 1 września. Zachęcamy gorąco wszystkich do udziału w pielgrzymce.
7.  Do sprzątania kościoła oś. Kopernika bl.1 kl. 4,5,6. Bóg zapłać za dyżur sobotni w kościele.
8. Trwa Parafialna Krucjata Różańcowa. Codziennie przez cały sierpień odmawiamy w kościele i kaplicy 4 części różańca św. w intencji ludzi zniewolonych przez zło. Nasza modlitwa wpisuje się Krucjatę Wyzwolenia człowieka. Zachęcamy do włączenia się w to Jerycho Różańcowe.  
9. W dniach 18-25 sierpnia odbędzie się XXVII Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”. Szczegóły na afiszach i stronie internetowej.
10. W tym tygodniu obchodzić będziemy święto Wojska Polskiego 14 sierpnia o godz. 18.00 w Kościele Chrystusa Króla Msza Święta  w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, natomiast 15 sierpnia od godz. 14.00  na placu przy PWSTE Uroczysty apel oraz piknik wojskowy. Szczegóły na plakatach .